مشخصات این آزمون :

حالت مقایسه‌ای، قابلیت استفاده آنلاین، زمان آزمون کوتاه .

زبان‌ها:

چینی (سنتی)، هلندی ، انگلیسی ، آلمانی ، پرتقالی ، رومانیایی ، ترکیه‌ای .

کاربرد :

این پرسش‌نامه برای اندازه‌گیری استرس و نارضاتی در محیط کار طراحی شده است. این آزمون برای استفاده در محیط کاری – و آزمون‌های روان‌شناسی سلامت – قابل توصیه و استفاده می‌باشد.

پس زمینه نظری :

با استفاده از نظری لازاروس یک تحقیقی برای اندازه‌گیری استرس در محیط کاری صورت گرفته است.

آن چیزی که باید اندازه‌گیری شود، عبارت از وضعیت‌های عاطفی و هیجانی گذرا نمی‌باشد (این روش فقط برای محیط های کاری قابل اعمال است)، بلکه این روش تجربه استرس مزمن و بیش از حد را اندازه‌گیری می‌کند.

مقیاس‌های مربوط به اندازه‌گیری استرس ذهنی در حوزه‌های مختلف زندگی ، برای توصیف کردن (در دقیق ترین حالت ممکن) محیط های مختلفی به کار گرفته می‌شود که این جنبه‌ها به عنوان عوامل استرس زا عمل می‌کنند.

درمان بی اشتهایی کودک
درمان پرخوری عصبی در کودکان

اجرا :

بعد از مرحله راهنمایی و معرفی، سوالات به ترتیب بر روی صفحه نمایش داده می‌شوند.

فرد پاسخ‌دهنده، جواب‌های “صحیح” یا “ناصحیح” را بیان می‌کند. امکان رد کردن و اصلاح کردن یک مورد وجود دارد. سوالاتی که جواب داده نشده باشند، بار دیگر در آخر آزمون ارائه می‌شوند ولی هیچ نوع اجباری برای ارائه جواب وجود ندارد.

فرم‌های آزمون :

یک فرم آزمون در دسترس می‌باشد که شامل ۵۵ آیتم است.

امتیاز بندی :

امتیازات خام مربوط به هر مقیاس و زمان پاسخ مربوط به هر آیتم، ثبت می‌شوند. یک پرینتی داده می‌شود که شامل یک جدول نتایج، به همراه امتیازات خام و استاندارد برای تمامی مقیاس‌ها، و زمان کار و همچنین پروفایل آزمون اختیاری و یک آیتم راهنمای تحلیل برای ثبت جواب‌های فرد پاسخ‌دهنده می‌باشد.