دیروز با دوتا ازهمکارانم که اتفاقا هر دو در حال ازدواج بودن به بیرون رفتیم و عصر را با هم گذروندیم، جاتون خالی خیلی خوب و خوش گذشت وکلی اطلاعات به اطلاعاتم اضافه شد.!

حتما تعجب می کنید که چطور در زمان تفریح من اطلاعات به دست اوردم ؟! خدمتتون گفتم،هر دوشون در حال ازدواج بودن و کلی برنامه و حرف داشتن .

همچنین آرزوهای خوب و قشنگ داشتن برای زندگی مشترکشون، در حال بگو بخند بودیم که یک ماشین عروس خیلی قشنگ، از کنارمون گذشت و حرف ما را قطع کرد.

✔️مشاوره پیش از ازدواج 

هر سه ی ما در حال لذت بردن ازماشین عروس بودیم که راحله گفت : یعنی اینا مشاوره پیش از ازدواج رفتن؟

نگار به صورت پوزخند گفت : چی؟! و مجدد راحله حرفش را تکرار کرد.

نگار گفت : بابا ول کن این سوسول بازیا رو، مشاوره پیش از ازدواج کشکه و همش الکیه.

راحله نگاهی به من انداخت و نظر منو پرسید، منم صادقانه نظر را گفتم.

چون واقعا با این اتفاق موافق بودم و به نظرم مشاوره پیش از ازدواج میتونه خیلی از مشکلات را حل کنه .

دقیقا مشاوره قبل از ازدواج، مثل پیشگیری بهتر از درمان پزشکان است .هر چیزی که بشه پیشگیری کنی ارزشش را داره چون درمان هم زمانبره و هم هزینه بر.

نگار با قیافه حق به جانب گرفته گفت: نکنه این کار رو کردی و پسر مردم برداشتی و رفتی پیش مشاوره؟!

و راحله با لبخندی رضایت بخش گفت: آره من رفتم و هر دومون راضی بودیم .

من با اشتیاق راحله را بغل کردم و گفتم: آفرین بهت تبریک میگم، کارت عالی بود .

خوشحالم که این مشاوره پی از ازدواج را ساده نگرفتی و نسبت بهش بی تفاوت نبودی.

✔️مشاوره پیش از ازدواج و شکستن شاخ قول 

نگار هاج و واج داشت ما دو تا را نگاه می کرد و دلیل این کار ما را متوجه نمیشد بعد از چند ثانیه به صورت تمسخر گفت : ول کنین بابا، حالا اگه کسی ندونه فکر میکنه، شاخ غول را شکوندی.

قبل از اینکه راحله بخواد جواب نگار را بده، من شروع کردم به حرف زدن.

نگار جان،عزیزم به جای اینکه این قدر جبهه بگیری بزار راحله از جلسه مشاوره پیش از ازدواجش بگه، شاید واقعا اون طور که میگه خیلی خوب باشه .

راحله با اشتیاق گفت :آره، وای نمی دونین که چقدراین، خانم مشاوره دوست داشتنیه، خیلی خوب مشاوره میده و راهنمایی می کنه.

نگاربا غرور ابروش را بالا انداخت و گفت: هیچ کس به اندازه خاله من نمیتونه راهنمایی کنه .

با تعجب ازش پرسیدم:نگار، خاله ات روانشناس یا مشاوره؟ نگفته بودی کلک! نگارم با لبخند رضایت بخش گفت: نه خیر، هیچ کدوم اینا نیست. خاله ام کل دختر و پسرای فامیل را مشاوره داره و خیلیم با تجربه است.مهم تجربه است عزیزم…!!!!

نمی دونستم واقعا باید جواب نگار را چطور بدم که ناراحت نشه. آخه عقل و منطق آدم میگه فرد متخصص را ول کنی و بری پیش کسی که نه علمش رو داره و نه تجربه کاربردیش.

راحله متوجه شد که بابت حرف نگاررفتم تو فکر.

اصلا من حرفای که خانم روان شناس گفت را میگم و نگار هم حرفای خاله اش را بگه، بعد همه باهم به نتیجه میرسیم.

مشاوره تحصیلی کسی که از درس خوندن پیشمون شده و می خواهد درست انتخاب رشته کنه

✔️من و نگار موافقت کردیم 

نگار گفت: خاله ام میگه، ازدواج هندوانه دربسته است که تا باز نشه، خوبی و بدیش مشخص نمیشه .

راحله هم گفت: خانم روانشناس میگه، باید تیپ شخصیتی همدیگه رو بشناسیم و بدونیم مثلا کدوممون درون گرا هستیم یا برون گرا، بعد ازشناخت؛ میتونیم هم دیگه رو درک کنیم.

شخصیت از دوران کودکی تا بزرگسالی هر کسی در حال شکل گیری است. بنابراین باید بدونیم که واکنش هرکسی نسبت به چیز هایی که بر روی آنها حساس غیر قابل کنترل است.

بعدشم بهمون گفت: برای ازدواج موفق و ارتباط صحیح با همدیگه باید حساسیت های هم بشناسیم تا باعث تشدید حساسیت نشیم.

مهمترین حساسیت های آدما حساسیت به خشم، حساسیت به احترام، حساسیت به ناامیدی، حساسیت به ارزش ها، حساسیت به بی کاری، حساسیت به خانواده و … است. جالبیش به اینه که نامزدم دقیقا حرفای خانم روان شناس را تایید کرد و گفت که حساسیت زیادی نسبت به احترام داره. این حساسیت ها باعث میشن تا خاطرات گذشته در وجودمون زنده بشن که باعث واکنش احساسی منفی میشه.

کلا مشاوره پیش ازدواج کمک مون میکنه تا بتونیم با ترس، انتظارات، خشم و رفتار های پرخاشگرایانه طرف مقابل برخورد صحیحی داشته باشیم و آن ها را مدیریت کنیم.

بعدشم بهمون گفت: در اختلافات زناشویی دائما یکدیگر مقصر ندونیم و همدیگر را سرزنش نکنیم. و اینو بدونین که سرزنش یک نوع عذر و بهانه خود خواهانه است که باعث میشه تا یکی ازشما به قیمت ناراحتی و نارضایی اون یکی احساس بهتری پیدا کنه.

در ضمن روی این موضوع خیلی تاکید کرد که باید بپذیریم که هیچ کس کامل نیست. و هردومون باید با نقص های هم دیگه کناربیایم و دنبال مقصر نباشیم، واینم درک کنیم که نمی تونیم با سرزنش کردن یک ارتباط موثرو خوب برقرار کنیم.

ما ازدواج می کنیم یا عروسی ؟

ما ازدواج می کنیم یا عروسی ؟

✔️هدف از مشاوره پیش از ازدواج چیه؟

این سوالی بود که نگار پرسید و راحله هم گفت: دقیقا ماهم این سوال را داشتم و از خانم روانشناس پرسیدیم.

✔️مشاوره پیش از ازدواج دارای ۳ هدف اساسی دارد:

اولیش بررسی آمادگی نامزدها برای ازدواج و دومیش ارزیابی هم کفو بودن و یا هماهنگی و همسانی نامزدها و سومیش ارزیابی مهارت های زندگی مشترک نامزدها.

این سه مورد دلیل اصلی است که اقدام کنین برای مشاوره پیش از ازدواج!

بعد از دلایلی که راحله از زبون خانم روان شناس گفت هر سه تامون سکوت کردیم .

راحله ادامه داد و گفت : که خانم روانشناس مثال قشنگی برامون زد که من و نامزدم به فکر رفتیم، ایشون گفتن:

وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج میگیرن مقدمات ازدواج شون را آماده می کنن، ولی متاسفانه زوجین برای عروسی آماده میشن تا برای ازدواج. مثلا خرید و یا اجاره لباس عروسی، خرید طلا و جواهرات، اجاره سالن و تهیه سفارش غذا، تهیه لیست میهمانان، چاپ کارت عروسی و درنهایت مراسم عروسی. تمام آمادگی های چند ماهه در یک شب به اتمام می رسه.

✔️مهم ترین موضوعات مشاوره پیش از ازدواج

یک سوال پیش میاد آیا این زوج های جوان با همدیگه درباره موضوعاتی مانند: تصمیم گیری در مسائل زندگی مشترک، برنامه ریزی مالی، اوقات فراغت، برقراری ارتباط، اعتقادات مذهبی، فعالیت های لذت بخش، صمیمیت و دلبستگی، مسئولیت پذیری، ایجاد تغییر در یکدیگرصحبت می کنن؟

دقیقا مشکل همینه درباره رنگ کابینت ها و جنس و متن نوشته کارت عروسی صحبت می کنن ولی اصل موضوعات را نادیده میگیرن !؟

خب حدس زدن سخت نیست که آخرش چی میشه؟.بعد ازمدتی داد و فریادشون بلند میشه و هر کدوم از زوجین به صورت حق به جانب اعلام میکنن که با هم تفاهم ندارن و هم دیگه را درک نمی کنن و درخواست طلاق میدن والسلام ختم کلام .

شما چی برای ازدواج آماده شدین یا عروسی؟؟؟؟ این سوال خانم روانشناس مثل یک پتک رو سر من و نامزدم برخورد کرد. واقعا برای کدومشون آماده ایم ؟؟!!

نگار کاملا ساکت بود و فقط گوش می داد.

✔️مسئله و دغدغه اصلی مشاوره پیش از ازدواج

دقیقا چند وقت پیش متنی در این باره خوندم که شبیه به صحبت خانم روانشناس بود.

مسئله و دغددغه اصلی ای مشاوره پیش از ازدواج به ویژه در کشورمون، درک نکردن مسئله «چرایی ازدواج» از سمت دختر و پسرهایی است که قصد ازدواج با یکدیگر را دارن.

خیلی اوقات طرفینی که برای ازدواج مراجعه می کنن، دلیل و فلسفه مناسبی برای ازدواج ندارن و واقعا هیچ هدفی را از تشکیل یک زندگی دنبال نمی کنن و براساس تصمیم های هیجانی و ناگهانی و بدون فکر کردن، تصمیم می گیرن که خانواده تشکیل بدن.

در این بین، خیلی از خانواده ها هم فکر می کننن ازدواج کردن مثل تکالیف دیگه زندگی مانند درس خواندن یا کار پیداکردن است که حتما و هر چه زودتر باید انجام بشه و همین اصرار و در تنگنا قراردادن دختر یا پسربرای ازدواج کردن، باعث تصمیم گیری های نادرست میشه که علت بسیاری از طلاق های امروزه نیز هست.

✔️تعداد جلسات مشاوره پیش از ازدواج

نگار به آرامی پرسید: تعداد جلسات مشاوره پیش از ازدواج چند تاست؟

جلسات مشاوره پیش از ازدواج از پنج جلسه تا ۱۰ جلسه متغیراست که بستگی داره به نوع ویژگی های شخصیتی طرفینی که مراجعه می کنن و مسائل و مشکلاتی که بین شون وجود داره، این تعداد جلسات بیشتر یا کمتر میشه، من و نامزدم قراره شش جلسه بریم.

✔️آزمون در مشاوره پیش از ازدواج

بعد از شنیدن حرف راحیل ازش پرسیدم: راستی آزمون خاصی هم ازتون در مشاوره پیش از ازدواج گرفتن؟

تا الان که نه ولی روانشناس گفت: معمولا، آزمون های ارزیابی شخصیت میگیرن و اونم زمانی که احتمال ابتلا به اختلال های روانی بدن که اونم بیشتر مبنای تکمیلی داره. تا الان که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مصاحبه و مشاوره انجام دادن.

داشتم به هوش راحیل غبطه می خوردم و بلند شدم وراحیل را بغل کردم بهش تبریک گفتم که برای آینده اش و زندگیش این قدر هوشمندانه برنامه ریزی کرده و واقعا نیت شون ازدواج است و نه فقط عروسی .

✔️نگار نگاهی بهمون کرد و گفت : آدرسش را میدی که ما هم بریم پیشش.

من و راحیل نگاهی به نگار کردیم و با لبخند گفتیم : پس خاله ات چی میشه ؟ اونم گفت خاله ام برای بحث عروسی (مثلا خرید و یا اجاره لباس عروسی، خرید طلا و جواهرات و غیره) خوبه نه برای بحث ازدواج.

از صمیم قلبم برای این دو همکار عزیزم و همه ی زوج های جوان آرزوی خوشبختی دارم فقط خواهشا قصدتون ازدواج باشه نه عروسی.

منبع :ما ازدواج می کنیم یا عروسی ؟مشاوره

۹ تکنیک برتر در مشاوره ازدواج

  دعوا بخشی از ارتباط میان زوجین را شکل می دهد. به دلیل اینکه دو فرد کامل یکسان نیستند و در مورد جهان پیرامون خود دیدگاه های مختلفی دارند. ما زوجینی را می بینیم که در موضوعات مختلف با هم تفاوت سلیقه و عقیده دارند. این امر بستر رویکردهای مشاوره ازدواج را شکل می دهد. […]

چگونه در چت دلبری کنیم برای پسر

با چه کسانی باید ازدواج کرد

ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه ✔️ رویایی که تبدیل به فاجعه شد

ازدواج با زن مطلقه یکی از موضوعاتی است که همواره با دیدگاه‌های متفاوتی همراه بوده است. برخی افراد ازدواج با زن مطلقه را امری پسندیده و قابل احترام می‌دانند و برخی دیگر آن را امری نامناسب و ناپسند می‌دانند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه بپردازیم و در نهایت به این سوال پاسخ دهیم که آیا ازدواج با زن مطلقه کار درستی است یا خیر.

بسیار پیش می آید که فرصت آشنایی با فردی پیش می آید که موقعیت بسیار مناسبی دارد اما تنها به این دلیل که او مطلقه است تردید سراسر وجود انسان را می گیرد اما چنین طرز تفکری کاملا اشتباه است. نیاز است این را بدانیم که طلاق در بسیاری از مواقع از بروز اتفاق های بدتر جلوگیری می کند و لزوما هر فردی که تجربه طلاق داشته است مشکل دار نیست به همین دلیل ما در این مقاله با عنوان ازدواج با مطلقه قصد داریم جنبه های مختلف این نوع ازدواج ها را با فرض اینکه یک نفر مجرد و دیگری مطلقه است را بسنجیم.

مزایا و معایب ازدواج با زن مطلقه

مزایای ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • تجربه و بلوغ بیشتر: زنان مطلقه معمولاً از نظر تجربه و بلوغ بیشتر از زنان مجرد هستند. آنها به دلیل تجربه‌ای که از ازدواج قبلی خود کسب کرده‌اند، دیدگاه‌های روشن‌تری نسبت به زندگی و روابط زناشویی دارند.
 • استقلال مالی: زنان مطلقه معمولاً از نظر مالی مستقل هستند. آنها به دلیل اینکه قبلاً ازدواج کرده‌اند و تجربه کسب درآمد را داشته‌اند، معمولاً مشکلی از نظر تأمین هزینه‌های زندگی خود ندارند.
 • آمادگی برای تشکیل خانواده: زنان مطلقه معمولاً از نظر روحی و روانی برای تشکیل خانواده آماده‌تر از زنان مجرد هستند. آنها به دلیل تجربه‌ای که از ازدواج قبلی خود کسب کرده‌اند، بهتر می‌توانند با مشکلات زندگی مشترک کنار بیایند.

پیشنهاد مشاور: زن مطلقه زندگی رویایی برایم ساخت

ازدواج با زن مطلقه

معایب ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه نیز مانند هر نوع ازدواج دیگری معایبی نیز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • وجود فرزند: اگر زن مطلقه فرزند داشته باشد، این موضوع می‌تواند مشکلاتی را برای زندگی مشترک ایجاد کند. به عنوان مثال، ممکن است همسر جدید با فرزند زن مطلقه مشکل داشته باشد یا ممکن است فرزند زن مطلقه با همسر جدید سازگار نشود.
 • تجربه تلخی از ازدواج قبلی: زنان مطلقه ممکن است هنوز از تجربه تلخی از ازدواج قبلی خود رنج ببرند. این موضوع می‌تواند بر زندگی مشترک آنها تأثیر منفی بگذارد.
 • تأثیرات روانی ازدواج قبلی: زنان مطلقه ممکن است به دلیل مشکلاتی که در ازدواج قبلی خود داشته‌اند، دچار مشکلات روانی مانند افسردگی یا اضطراب شوند. این مشکلات می‌تواند بر زندگی مشترک آنها تأثیر منفی بگذارد.

ازدواج با زن مطلقه

سوالات خواستگاری از زن مطلقه

سوالات زیر به شما کمک می کند تا همسر آینده خود را بهتر بشناسید:

1. در مورد علت طلاق او سوال بپرسید

این حق شماست که علت طلاق او را بدانید و او نیز وظیفه دارد صراحتا در مورد این موضوع با شما صحبت کند و به ابهامات و سوالات ذهنی شما پاسخ بدهد. یکبار برای همیشه بپرسید و دیگر مستقیما روی این مسئله تمرکز نکنید بلکه در طول دوره آشنایی او را بسنجید و ببینید که آیا حرف و عملش با یکدیگر همخوانی دارد یا نه. هر سوالی که دارید بپرسید و به نحوه پاسخگویی او نیز دقت کنید.

اگر در صحبت هایش فقط از همسر سابقش بد می گوید و همسرش را مقصر صد در صد می داند باید کمی دقتتان را بیشتر کنید چون تا این حد حق به جانب بودن نشان دهنده این است که فرد نقش خودش را در زندگی مشترک نادیده گرفته است و مسئولیت اشتباه های خودش را نمی پذیرد.

پیشنهاد مشاور:ازدواج با دختر بزرگتر ✔️ از نظر روانشناسی

2. از قطعی شدن طلاق او اطمینان حاصل کنید

دقت کنید که طلاق رسمی بین او و همسرش صورت گرفته باشد. اگر که هنوز مراحل اداری طلاقش طی نشده و طلاق رسمی بین او و همسرش صورت نگرفته بود از ادامه ارتباط با او خودداری کنید، چون او در حال حاضر هم یک فرد متاهل است و تا زمانی که به طور کامل زندگی مشترکش با همسرش تمام نشده نمی توانید روی او حسابی باز کنید چون هر لحظه ممکن است همسر فرد تصمیم به برگشت بگیرد.

3. به این مسئله دقت کنید که چه مدت از طلاقش می گذرد

طلاق فرایندی است که به هر دلیلی که اتفاق افتاده باشد می تواند اثرات منفی زیادی را از خود به جای بگذارد و فشار روانی زیادی را به فرد وارد کند، به همین دلیل نیاز است که فرد بعد از طلاق مدتی را به خود زمان بدهد تا بتواند با اتفاق پیش آمده در زندگی اش کنار بیاید و بعد برای طلاق اقدام کند در غیر اینصورت ممکن است با انبوهی از احساسات منفی و تعارضات حل نشده، قصد شروع زندگی مشترک با شما را داشته باشد و این مسئله می تواند شما را اذیت کند، بهتر است حداقل یک سال از زمان طلاق وی گذشته باشد و فرد توانسته باشد به طور کامل مشکلات و تعارضات پیشین را برای خود حل کرده باشد.

4. در مورد میزان ارتباط فعلی و آینده او با همسرش سوال کنید

دقت داشته باشید که این فرد مدتی را با همسر سابقش زندگی می کرده و در حال حاضر با وجود اینکه جدا شده اند ممکن است در مورد یکسری از مسائل نیاز باشد که گاهی با یکدیگر در ارتباط باشند به خصوص اگر آن ها صاحب فرزند باشند حتما مواقعی پیش می آید که نیاز باشد همسر آینده تان و همسر سابقشان با یکدیگر صحبت کنند. بنابراین در این مورد از فرد مقابل تان سوال کنید و این مسئله را مورد بررسی قرار دهید که آیا ارتباطشان به طور کامل با یکدیگر قطع شده یا خیر و آیا نیاز است که در آینده با یکدیگر در ارتباط باشند یا نه!

پیشنهاد مشاور: ۱۱ اثرات مثبت طلاق برای کودکان | نکاتی برای کمک به فرزندان

5. اطلاعات لازم را در مورد حضانت فرزند به دست آورید

دقت داشته باشید که فرزند هر انسانی عزیزترین فرد زندگی اش است بنابراین اگر شما قصد ازدواج با فردی مطلقه را دارید که صاحب فرزند می باشد بسیار مهم است که بتوانید حضور فرزندش را در زندگی همسرتان بپذیرید و به احساسات همسرتان احترام بگذارید. همچنین نوع برقراری ارتباط شما با فرزند همسرتان نیز بسیار مهم است چون همین امر می تواند روی رابطه شما با همسرتان تاثیر بگذارد.

همانطور که گفتیم فرزند هر انسانی عزیزترین فرد زندگی او است و اگر شما نتوانید با همسر فرزندتان ارتباط مطلوبی برقرار کنید و نتوانید حضور و وجود او را در زندگی تان بپذیرید ممکن است همسرتان نیز از شما دلخور شود و بین تان اختلاف ایجاد شود. بنابراین در مورد خلق و خوی فرزندش از او سوال بپرسید و سعی کنید اطلاعات لازم را در مورد او کسب کنید و این مسئله را بسنجید که آیا روحیه و شخصیت شما به گونه ای هست که بتوانید با او کنار بیایید و با محبت با او رفتار کنید یا خیر. نیاز است که در مورد مسئولیت سرپرستی فرزند نیز با فرد مقابل تان صحبت کنید و ببینید که آیا قرار است کودک با شما زندگی کند یا با همسر سابق ایشان، که البته در هر دو صورت بازهم نیاز است که شما بتوانید با وجود این کودک کنار بیایید.

ازدواج با زن مطلقه

6. در مورد مخارجی که ممکن است بر عهده ایشان باشد از او سوال کنید

ممکن است فرد مورد نظر شما مجبور باشد ماهانه مبلغی را به عنوان مهریه به همسر سابقش بپردازد و یا هزینه هایی را بابت مایحتاج کودک به همسر سابقش بپردازد، در این مورد نیز سوال کنید و این مسائل را برای خودتان روشن کنید.

7. حتما به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید

در کنار پرسش در خصوص این موارد نیاز هست که به لزوم مراجعه به مشاور پیش از ازدواج توجه کنید. دقت کنید که شما برای کسب شناخت متقابل از یکدیگر نیاز به دریافت راهنمایی از فردی دیگر که متخصص در این زمینه باشد دارید. مراجعه به مشاور می تواند به شما کمک کند تا مشکلات شخصیتی که ممکن است از چشم شما دور مانده باشد یا توجه زیادی به آن نکرده باشید برای شما مشخص شود، همچنین مشاور می تواند به شما کمک کند تا این مسئله را بسنجید که آیا افراد مناسبی برای یکدیگر هستید یا خیر.

نکاتی برای موفقیت در ازدواج با زن مطلقه

اگر تصمیم به مخ زدن زن طلاق گرفته گرفته‌اید، نکات زیر را در نظر داشته باشید تا شانس موفقیت خود را در این ازدواج افزایش دهید:

 • با فرزند زن مطلقه ارتباط برقرار کنید: اگر زن مطلقه فرزند داشته باشد، لازم است با او ارتباط برقرار کنید و سعی کنید با او رابطه خوبی برقرار کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در آینده با فرزند زن مطلقه مشکلی نداشته باشید.
 • تجربه تلخی از ازدواج قبلی زن مطلقه را درک کنید: زنان مطلقه ممکن است هنوز از تجربه تلخی از ازدواج قبلی خود رنج ببرند. سعی کنید تجربه تلخی از ازدواج قبلی زن مطلقه را درک کنید و با او همدلی کنید.
 • از زن مطلقه بخواهید که مشکلات روانی خود را حل کند: اگر زن مطلقه به دلیل مشکلاتی که در ازدواج قبلی خود داشته‌اند، دچار مشکلات روانی مانند افسردگی یا اضطراب شده است، لازم است از او بخواهید که این مشکلات را حل کند. حل مشکلات روانی زن مطلقه به موفقیت زندگی مشترک شما کمک می‌کند.

منبع : ازدواج با زن مطلقه| نکاتی که باید بدانید

صحبتهای مهم قبل از ازدواج ✔️۱۱۱ سوال تضمینی

با چه کسانی ازدواج نکنیم ✔️ دکتر انوشه و هولاکویی

ازدواج با دختر بزرگتر ✔️ از نظر روانشناسی

پایان رابطه ✔️ ۲۱ نشانه اصلی

با ازدواج فامیلی بیچاره شدم

زن مطلقه زندگی رویایی برایم ساخت

روش معجزه آسا ایجاد ثبات و امنیت در زندگی افراد را بیاموزید

پیامک عاشقانه به عشقم که او را شیفته ام کرد

پیامک عاشقانه می‌تواند در هر زمان و مکانی ارسال شود و باعث خوشحالی و لبخند طرف مقابل شود. ارسال پیامک عاشقانه به عشم می‌تواند نشان‌دهنده علاقه و توجه شما به او باشد.

برای نوشتن یک پیامک عاشقانه به عشم، ابتدا باید به احساس خود نسبت به او فکر کنید. چه چیزی در او دوست دارید؟ چه چیزی باعث می‌شود که او را دوست داشته باشید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا یک پیامک عاشقانه و متناسب با احساس خود بنویسید.

پیامک عاشقانه

در هنگام نوشتن پیامک عاشقانه، از کلمات و جملات عاشقانه و زیبا استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اشعار و ضرب‌المثل‌های عاشقانه نیز استفاده کنید.

در ادامه چند نمونه پیامک عاشقانه به عشم را مشاهده می‌کنید:

 • دوستت دارم، بیشتر از هر چیزی در دنیا.
 • تو بهترین اتفاقی هستی که در زندگی من افتاده است.
 • با تو بودن، دنیا را برای من زیباتر می‌کند.
 • تو تنها کسی هستی که می‌تواند قلب من را به تسخیر خود درآورد.
 • تو عشق زندگی من هستی.

علاوه بر این، می‌توانید پیامک عاشقانه خود را با یک هدیه کوچک همراه کنید. این کار باعث می‌شود که پیامک شما تاثیر بیشتری بر طرف مقابل بگذارد.

پیشنهاد مشاور: 1000 پیامک دلتنگی برای همسر

پیامک عاشقانه دلتنگی

در انتخاب پیامک عاشقانه خفن برای عشقتان، علاوه بر اینکه باید متن پیامک عاشقانه باشد، باید به شخصیت و سلیقه عشقتان نیز توجه داشته باشید. اگر عشقتان اهل شوخی و خنده است، می‌توانید از پیامک‌های طنزآمیز استفاده کنید. اگر عشقتان اهل ادبیات و هنر است، می‌توانید از پیامک‌های ادبی و هنری استفاده کنید. در نهایت، مهم‌ترین چیز این است که عشقتان را به او ابراز کنید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

 • دلم برات تنگ شده، خیلی خیلی. کاش الان کنارم بودی و دستام رو تو دستات می گرفتی.
 • وقتی دورت نیستم، انگار دنیا رو از من گرفتن. دلم برام می سوزه که نمی تونم باهات باشم.
 • این دوری برام خیلی سخته. هر روز بیشتر از دیروز دلم برات تنگ میشه.
 • وقتی می بینم که تو نیستی، انگار دنیا یه جای بی روح و خالیه. دلم می خواد زودتر بگردی و برگردی پیشم.
 • این فاصله ها رو نمی تونم تحمل کنم. دلم می خواد همین الان بغلت کنم و بگم که چقدر دوستت دارم.
 • تو تنها کسی هستی که می تونی دلم رو شاد کنی. کاش الان کنارم بودی و با هم می خندیدیم.
 • هر شب قبل از خواب، بهت فکر می کنم و آرزو می کنم که زودتر بگردی و برگردی پیشم.

پیامک عاشقانه

پیامک عاشقانه دلتنگی با اشعار

 • دلتنگم و جز روی خوشت در نظرم نیست
  در گیتی و افلاک به جز تو قمرم نیست
  با عشق تو شب را به سحر گاه رسانم
  بی لذت دیدار تو شب را سحرم نیست
 • تو را خواستم و به جای تو عشق نصیب من شد… کاش عشق را می خواستم… شاید تو نصیب من می شدی!… عطر دستهایت، دلتنگی ام را به باد می سپارد . . .
 • دلتنگم و هیچ چیزی جز به آغوش کشیدنت آرومم نمی کنه. اینکه دلتنگت باشم و تو را در کنارم نداشته باشم دردناکترین احساس دنیاست.
 • هوا که بارونی میشه، دلم برات تنگ میشه چون دوست دارم زیر بارون بغلت کنم. وقتی آرزو میکنم که کاش تو اینجا بودی ، انگار اتاق خالی تر از خالی میشه.

پیشنهاد مشاور: جملات دلرایی به همسر | رابطه عاشقانه خود را متحول کنید

پیامک عاشقانه خفن برای عشقم

 • عشقم، تو مثل خورشیدی که بعد از یک روز طولانی و تاریک، طلوع می‌کند و دنیا را روشن می‌کند. تو به زندگی من نور و امید بخشیدی. دوستت دارم.
 • عشقم، تو مثل یک گنجینه‌ای هستی که من پیداش کرده‌ام. تو با ارزش‌ترین چیز در زندگی من هستی. دوستت دارم.
 • عشقم، تو مثل یک معجزه هستی که وارد زندگی من شده‌ای. تو باعث شده‌ای که من دوباره عاشق زندگی شوم. دوستت دارم.
 • عشقم، تو مثل یک قطعه موسیقی زیبا هستی که همیشه در گوش من می‌پیچد. صدای تو باعث می‌شود که من حال خوبی داشته باشم. دوستت دارم.
 • عشقم، تو مثل یک رویا هستی که به حقیقت پیوسته است. تو بهترین اتفاقی هستی که در زندگی من افتاده است. دوستت دارم.

پیامک عاشقانه خفن برای عشقم

 • تو دنیای منی. دوستت دارم.
 • عشقم، تو همه چیز من هستی. دوستت دارم.
 • تو تنها کسی هستی که می‌توانم با او خودم باشم. دوستت دارم.
 • تو آنقدر خاص هستی که نمی‌توانم با هیچ کس دیگری مقایسه‌ات کنم. دوستت دارم.
 • تو بهترین دوست، معشوق و شریک زندگی هستی که می‌توانم تصور کنم. دوستت دارم.
 • تو به دنیای من آمدی و رنگ آن را تغییر دادی. تو بهترین اتفاق زندگی من هستی. دوستت دارم.

پیام عاشقانه کوتاه

 • “تو نور زندگی من هستی.
 • “تو به زندگی من معنا و رنگ می دهی.

این پیام ها کوتاه و مختصر هستند، اما می توانند احساسات عمیق عشق و قدردانی را بیان کنند. آنها را می توان در هر زمان از روز برای نشان دادن عشق و علاقه خود به عزیزانتان ارسال کرد. به این منظور می توانید بخشی از آهنگ را که مورد علاقه او است برایش ارسال کنید و با این کار نشان می دهید که چقدر  به سلیقه او احترام میگذارید و او را می شناسید.

پیامک عاشقانه به همسر

 • دوستت دارم بیشتر از کلماتی که می توانم بگویم.
 • تو بهترین اتفاقی هستی که تا به حال در زندگی من افتاده است.
 • با تو بودن، زندگی برایم معنا پیدا می کند.
 • تو دنیای من را کامل می کنی.
 • تو عشق زندگی من هستی.
 • تو تنها کسی هستی که می خواهم با او باشم.
 • تو همه چیز من هستی.
 • پیش از تو به یاد نمی آورم که وجود داشته باشم.

پیشنهاد مشاور: جملات احساسی برای نشان دادن علاقه به همسر

پیامک عاشقانه به همسر با یک شعر

 • تو مثل گلی هستی در باغ زندگی من،
  که با زیبایی اش، زندگی من را روشن کرده است.
  دوستت دارم، همسر عزیزم.
 • تو مثل خورشید هستی در زندگی من،
  که با گرمایش، زندگی من را گرم کرده است.
  دوستت دارم، همسر عزیزم.
 • تو مثل ماه هستی در زندگی من،
  که با نورش، زندگی من را روشن کرده است.
  دوستت دارم، همسر عزیزم.

پیامک عاشقانه شب بخیر

 • شب بخیر عشقم، من آرزو می کنم که رویای شیرین ترین شب زندگیت را ببینی.
 • شب بخیر عزیزم، من به تو فکر می کنم و آرزو می کنم که خواب خوبی داشته باشی.
 • شب بخیر عشقم، تو را دوست دارم و همیشه دوستت خواهم داشت.

ین فقط چند نمونه از پیامک های عاشقانه شب بخیر است. شما می توانید پیامک خود را با افزودن جزئیات شخصی مانند خاطره ای از شما و عشقتان یا چیزی که دوست دارید در مورد آنها بگویید،

اس ام اس دیوانه کننده

 • تو تنها کسی هستی که میتونم باهاش دیوونه بشم و ازش خجالت نکشم.
 • تو تنها کسی هستی که میتونم باهاش همه چیزم رو در میون بزارم، حتی چیزهایی که به خودم هم نمیگم.
 • تو تنها کسی هستی که میتونم باهاش روی ابرها راه برم و به ماه سفر کنم.
 • تو تنها کسی هستی که میتونم باهاش دنیا رو فتح کنم.
 • تو تنها کسی هستی که میتونم باهاش عشق رو تجربه کنم.
 • عزیزم، من از وقتی که با تو آشنا شدم، دیگه نمیتونم درست فکر کنم. همه چیز برام دیوونه کننده شده.
 • تو برای من مثل یه قرص روانگردان هستی. هر وقت که با تو هستم، همه چیز برام قشنگ تر و هیجان انگیز تر می‌شه.
 • تو برای من مثل یه جادوگر هستی. هر وقت که با تو هستم، احساس می‌کنم که می‌تونم هر کاری رو انجام بدم.

در اینجا چند نکته برای نوشتن اس ام اس دیوانه کننده برای همسر آورده شده است:

 • از کلمات و عباراتی استفاده کنید که برای همسرتون جذاب و هیجان انگیز باشه.
 • از تخیلتون استفاده کنید و پیامک‌های غیرمنتظره و غافلگیر کننده بفرستید.
 • از شوخ طبعی استفاده کنید و پیامک‌های بامزه و خنده دار بفرستید.

پیامک عاشقانه

اس ام اس عاشقانه جدید خیلی قشنگ

 • تو را با تمام وجودم دوست دارم، حتی وقتی که دوری، حتی وقتی که نمی‌توانم صدایت را بشنوم، حتی وقتی که نمی‌توانم به تو دست بزنم. تو همیشه در قلب من هستی و همیشه دوستت خواهم داشت.
 • تو نور زندگی من هستی، امید من هستی، عشق من هستی. با تو، زندگی برای من معنا پیدا می‌کند. دوستت دارم تا ابد.
 • وقتی که تو را می‌بینم، قلبم از شادی می‌تپد. وقتی که تو را می‌شنوم، لبخند روی لبانم می‌نشیند. وقتی که تو را در آغوش می‌گیرم، احساس می‌کنم که به بهشت رسیده‌ام. دوستت دارم، عشق من.
 • تو بهترین هدیه‌ای هستی که خداوند به من داده است. تو باعث می‌شوی که احساس کنم زنده هستم. دوستت دارم تا آخر عمر.
 • تو تنها کسی هستی که می‌تواند مرا بخنداند، مرا گریاند، مرا عصبانی کند و مرا خوشحال کند. تو تنها کسی هستی که می‌تواند قلبم را تسخیر کند. دوستت دارم، عزیزم.
 • عشق مانند یک شعله آتش است که همیشه روشن می‌ماند. او با گذشت زمان خاموش نمی‌شود، بلکه فقط شعله‌ورتر می‌شود. عشق ما نیز مانند این شعله آتش است که همیشه در قلب ما روشن خواهد ماند.
 • عاشقی مانند یک پروانه است که در یک باغ زیبا به پرواز درآمده است. او از گل به گل می‌پرد و از زیبایی‌های هر گل لذت می‌برد. اما وقتی که یک گل را پیدا می‌کند که زیباتر از همه گل‌های دیگر است، دیگر پرواز نمی‌کند و در کنار آن می‌نشیند. من آن گل زیبا هستم و تو پروانه‌ای هستی که عاشق من شده‌ای.
دروغگویی همسر

با همسر دروغگو چه کنم؟

دروغگویی همسر یکی از رایج ترین رفتارهای انسان است. دروغگویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله پنهان کردن حقیقت، محافظت از دیگران، یا حتی محافظت از خود. اما دروغگویی می تواند در روابط نیز مشکلاتی ایجاد کند، به ویژه اگر همسر شما دروغ بگوید.

اگر فکر می کنید همسرتان ممکن است به شما دروغ می گوید، مهم است که بتوانید نشانه های دروغگویی را تشخیص دهید. در این مقاله، به بررسی برخی از نشانه های رایج دروغگویی همسر می پردازیم.

نشانه های دروغگویی همسر

 • تغییر در رفتار: یکی از اولین نشانه های دروغگویی، تغییر در رفتار است. اگر همسر شما ناگهان رفتارش را تغییر می دهد، مانند اینکه بیش از حد عصبی یا مضطرب است، یا اینکه از شما دوری می کند، ممکن است چیزی را از شما پنهان می کند.
 • عدم تماس چشمی: تماس چشمی یکی از نشانه های اعتماد و صداقت است. اگر همسر شما هنگام صحبت با شما از تماس چشمی اجتناب می کند، ممکن است در حال دروغ گفتن باشد.
 • تغییر در لحن صدا: لحن صدا نیز می تواند نشانه ای از دروغگویی باشد. اگر همسر شما هنگام صحبت با شما صدایش تغییر می کند، مانند اینکه ناگهان آرام تر یا تندتر می شود، ممکن است چیزی را از شما پنهان می کند.
 • تغییر در زبان بدن: زبان بدن نیز می تواند نشانه ای از دروغگویی باشد. اگر همسر شما هنگام صحبت با شما زبان بدنی غیرمطمئنی دارد، مانند اینکه دست هایش را تکان می دهد یا شانه هایش را بالا می اندازد، ممکن است چیزی را از شما پنهان می کند.
 • تناقض در گفته ها: اگر همسر شما در صحبت هایش تناقض می کند، ممکن است در حال دروغ گفتن باشد. به عنوان مثال، اگر از او می پرسید که دیروز کجا بوده است، و دو پاسخ متفاوت می دهد، ممکن است چیزی را پنهان می کند.

برای مشاوره زوجین، خیانت و طلاق می توانید با متخصصان برتر ایران با شماره های ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ و ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵ تماس بگیرید.

خیانت مرد به زن

علت فاصله گرفتن مرد از زن

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود یک مرد از زن فاصله بگیرد و منجر به خیانت مرد به زن می شود. برخی از دلایل رایج عبارتند از:

 • عدم علاقه: اگر مردی دیگر به زن علاقه ای نداشته باشد، ممکن است از او فاصله بگیرد. این امر می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، مانند اینکه مرد عاشق زن دیگری شده باشد، یا اینکه زن کاری کرده باشد که باعث شود مرد از او دلسرد شود.
 • اختلاف نظر: اگر مرد و زن در مورد مسائل مهمی با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند، ممکن است این اختلاف نظر باعث شود که از یکدیگر فاصله بگیرند. این اختلاف نظر می تواند در مورد مسائلی مانند اهداف زندگی، ارزش ها، یا سبک زندگی باشد.
 • مشکلات شخصی: اگر مرد با مشکلات شخصی مانند مشکلات مالی، مشکلات شغلی، یا مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم کند، ممکن است از زن فاصله بگیرد تا روی حل مشکلات خود تمرکز کند.
 • فشار از جانب دیگران: اگر مرد از جانب دیگران، مانند خانواده یا دوستان، تحت فشار قرار بگیرد که از زن فاصله بگیرد، ممکن است این فشار باعث شود که او این کار را انجام دهد.

اگر مردی از شما فاصله گرفته است، مهم است که ابتدا سعی کنید علت این فاصله را بفهمید. اگر می توانید علت را شناسایی کنید، می توانید برای حل آن اقدام کنید.

پیشنهاد مشاور: کارهایی که باعث خیانت همسر می شود و نباید انجام داد

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در درک علت فاصله گرفتن مرد از شما آورده شده است:

 1. با او صحبت کنید: بهترین راه برای فهمیدن علت فاصله گرفتن مرد از شما این است که با او صحبت کنید. به او بگویید که متوجه شده اید که او از شما فاصله گرفته است و از او بپرسید که چرا این کار را کرده است.
 2. به رفتار او توجه کنید: به رفتار مرد در اطراف شما توجه کنید. آیا او هنوز به شما علاقه نشان می دهد؟ آیا او هنوز با شما تماس می گیرد یا پیام می دهد؟ این رفتارها می تواند به شما در درک علت فاصله گرفتن او کمک کند.
 3. با دوستان یا خانواده او صحبت کنید: اگر با دوستان یا خانواده مرد آشنا هستید، می توانید با آنها صحبت کنید و ببینید که آیا آنها اطلاعاتی در مورد علت فاصله گرفتن او دارند.

تشخیص دروغگویی با پرسیدن سوالات

علاوه بر توجه به نشانه های دروغگویی، می توانید با پرسیدن سوالات نیز به تشخیص دروغگویی همسرتان کمک کنید. هنگام پرسیدن سوالات، باید توجه داشته باشید که سوالات شما باز و غیرمستقیم باشند. سوالات مستقیم و بسته می توانند باعث شوند که همسرتان احساس کند در دام افتاده است و در نتیجه، بیشتر دروغ بگوید.

در اینجا چند نمونه از سوالاتی که می توانید از همسرتان بپرسید تا دروغگویی او را تشخیص دهید:

 1. دیروز کجا بودی؟
 2. با چه کسی بودی؟
 3. در مورد چه چیزی صحبت می کردید؟
 4. چرا این کار را کردی؟

اگر همسر شما به سوالات شما به طور واضح و مستقیم پاسخ نمی دهد، یا اگر پاسخ هایش متناقض است، ممکن است در حال دروغ گفتن باشد.

شوهر دروغگو و پنهان کار

داشتن یک شوهر دروغگو و پنهان کار می تواند بسیار دشوار و دردناک باشد. این می تواند اعتماد شما را به او از بین ببرد و باعث احساس تنهایی و انزوا شود. اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که تنها نیستید و راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد.

در اینجا چند نکته برای مقابله با شوهر دروغگو و پنهان کار آورده شده است:

 • با خودتان صادق باشید. اولین قدم برای مقابله با این مشکل، این است که با خودتان صادق باشید و بپذیرید که چه اتفاقی افتاده است. اگر شوهرتان به شما دروغ می گوید، به این معنی است که چیزی را مخفی می کند. مهم است که بدانید که این موضوع چه احساسی در شما ایجاد می کند و چگونه بر رابطه شما تأثیر می گذارد.
 • با شوهرتان صحبت کنید. مهم است که با شوهرتان در مورد دروغگویی و پنهان کاری او صحبت کنید. به او بگویید که چه احساسی دارید و چرا این موضوع برای شما مهم است. سعی کنید با او به طور سازنده صحبت کنید و به دنبال راه حل باشید.
 • برای خودتان مرزهایی تعیین کنید. اگر شوهرتان به شما دروغ می گوید، مهم است که برای خودتان مرزهایی تعیین کنید. به او بگویید که چه چیزهایی را می پذیرید و چه چیزهایی را نمی پذیرید. اگر او به مرزهای شما احترام نمی گذارد، باید تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید.
 • از حمایت دیگران استفاده کنید. صحبت کردن با یک دوست، اعضای خانواده یا یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا با این مشکل کنار بیایید. صحبت کردن با کسی که شما را درک می کند می تواند بسیار مفید باشد.

در اینجا چند نکته اضافی برای مقابله با شوهر دروغگو و پنهان کار آورده شده است:

 1. به خودتان توجه کنید. مهم است که در طول این دوره به خودتان توجه کنید. به خودتان زمان بدهید تا احساسات خود را پردازش کنید و از حمایت دیگران استفاده کنید.
 2. مراقب خود باشید. این مشکل می تواند بسیار استرس زا باشد، بنابراین مهم است که مراقب خود باشید. به اندازه کافی بخوابید، غذای سالم بخورید و ورزش کنید.
 3. به آینده فکر کنید. اگر شوهرتان به دروغگویی و پنهان کاری ادامه می دهد، ممکن است لازم باشد که تصمیمات جدی تری بگیرید. در مورد آنچه برای شما مهم است فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در این رابطه بمانید یا خیر.

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که شما مسئول اعمال شوهرتان نیستید. او مسئول رفتار خود است. شما می توانید انتخاب کنید که چگونه با این مشکل کنار بیایید، اما نمی توانید شوهرتان را تغییر دهید.

پیشنهاد مشاور: تمام علل دروغ گویی در کودکان + ۱۰ راه حل قطعی


خیانت مرد به زن

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم

در اینجا چند نکته برای رفتار با همسر دروغگو آورده شده است:

 1. ابتدا سعی کنید علت دروغگویی همسرتان را بفهمید. آیا او از چیزی می‌ترسد؟ آیا می‌خواهد از شما چیزی پنهان کند؟ آیا مشکلی در رابطه شما وجود دارد؟
 2. در یک زمان مناسب و آرام با همسرتان صحبت کنید. به او بگویید که متوجه دروغگویی او شده‌اید و احساسات خود را در این مورد به او بیان کنید.
 3. از همسرتان بخواهید که به شما توضیح دهد که چرا دروغ گفته است. به او گوش دهید و سعی کنید از دیدگاه او به موضوع نگاه کنید.
 4. اگر همسرتان به شما دروغ گفته است، باید به او فرصت جبران بدهید. به او نشان دهید که هنوز به او اعتماد دارید و می‌خواهید رابطه شما را حفظ کنید.

در اینجا چند نکته دیگر برای رفتار با همسر دروغگو آورده شده است:

 • از همسرتان بخواهید که در آینده با شما صادق باشد. به او بگویید که برای شما مهم است که او به شما اعتماد کند و شما نیز به او اعتماد دارید.
 • اگر همسرتان دوباره دروغ گفت، باید تصمیم بگیرید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید. ممکن است تصمیم بگیرید که رابطه را تمام کنید یا به تلاش برای حل مشکل ادامه دهید.
 • در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که شما مسئول رفتار همسرتان نیستید. شما می‌توانید تلاش کنید تا رابطه را بهبود ببخشید، اما اگر همسرتان مایل به تغییر نیست، شما نمی‌توانید کاری انجام دهید.

نکته پایانی

تشخیص دروغگویی همیشه آسان نیست. حتی اگر نشانه های دروغگویی را در همسر خود مشاهده کنید، باز هم ممکن است اشتباه کنید. بنابراین، قبل از اینکه به همسرتان اتهامی بزنید، بهتر است شواهد کافی جمع آوری کنید.

اگر فکر می کنید همسرتان به شما دروغ می گوید، بهتر است با او صحبت کنید. در یک فضای آرام و بدون اتهام، به او بگویید که نگران رفتارش هستید و می خواهید توضیح دهد. اگر همسرتان حاضر به توضیح دادن نباشد، یا اگر توضیحاتش قانع کننده نباشد، ممکن است مجبور شوید به رابطه خود فکر کنید.

روش های معجزه آسا تأمین نیازهای عاطفی و جنسی