زنان و مردان موارد مشابه معنادار و مهمی را از یکدیگر می خواهند، ولی همچنین یک سری تفاوت های کلیدی ما بین نیاز های مربوط به جنسیت های مختلف از طرف مقابلشان وجود دارد.

این تفاوت ها برای به این منظور است که زوجین بتوانند یک رابطه رضایت بخشی داشته باشند.

شما به عنوان یک جنتلمن توجه نزدیکی به همسرتان خواهید داشت، چرا که موفقیت شما در ایجاد احساس دوست داشته شدن و قدردانی شدن در همسرتان باعث خواهد شد که شما شانس بهتری برای دستیابی به خواسته های خودتان داشته باشید.

شناختن این موضوع که او (مونث) دوست داشته می شود

هر شخصی می خواهد بفهمد که دوست داشته می شود و همسران در موارد محدودی از شنیدن چهار کلمه کوتاه – من تو را دوست دارم – از طرف همسرشان خسته می شوند.

ولی نشان دادن احساس خودتان به همسرتان، اهمیت مشابه و یکسانی با بیان کردن آن دارد –

این مورد (بیان کردن) می تواند یک کلیشه باشد، ولی اقدامات صورت گرفته برای نشان دادن عشق و علاقه، در واقع می تواند با صدای رساتری کلمات را بیان کنند و منظور را برسانند.

در حقیقت، بهترین روش ها برای بیان احساس خودتان، معمولا به راحتی امکان پذیر می باشد و از طریق واکنش های بی اهمیت، همانند در آغوش کشیدن وی به صورت ناگهانی یا گرفتن دست های وی در هنگام پیاده روی کردن، انجام می شود.

شناخت و بخشش

در برخی مواقع همسر شما یک کار اشتباه انجام خواهد داد یا نزدیک شدن به وی مشکل خواهد بود. هیچ شخصی (و حتی خود شما) کامل نیست (نیستید).

وی رضایت شما برای درک و بخشش را می خواهد و لیاقت آن را هم دارد. به یاد داشته باشید که هیچ رابطه ای (به خصوص رابطه زناشویی) نمی تواند بودن بخشش ادامه پیدا کند.

همچنین زنان از همسرشان توقع دارند که شرایط آنها را در هنگام تغییرات هورمونی که بر روی حالت روانی وی تاثیر گذار می باشد، به صورت مناسبی درک کنند.

بنابراین زمانی که وی پریود می شود یا حامله می باشد و یا وارد دوره یائسگی می شود، به هیچ عنوان به وی نخندید و یا به وی “دیوانه” نگویید. در مقابل، همدلی کنید و شرایط وی را درک کنید.

مکالمه واقعی

اجازه ندهید که مکالمه شما با همسرتان رفته رفته محدود شود و در برخی مواقع در مورد کودکتان، شغل خودتان و شرایط آب و هوایی با یکدیگر صحبت کنید.

در صورتی که چنین اتفاقی صورت بگیرد، این مورد می تواند نشانه ای از ایجاد یک مشکل واقعی برای رابطه شما باشد. موارد زیادی وجود دارند که می توان در مورد فواید و ظاهر آنها صحبت کرد.

در واقع، برای زوجین بحث در مورد احساسات و عواطف به صورت مرتب اهمیت زیادی دارد. این مکالمات عمیق و واقعی عبارت از مواردی هستند که شما را در کنار یکدیگر نگه می دارند و باعث می شوند که افراد ازواج کرده به یک رابطه صمیمی و تمایل نسبت به یکدیگر دست پیدا کنند.

زمان با کیفیت در کنار وی (همسرتان) (و بچه های خودتان)

داشتن یک زمان باکیفیت در کنار همسر و فرزندان، چیزی نیست که به خودی خود اتفاق بیافتد. شما باید این ارتباطات را با مرتب کردن کارهای خودتان و پیروی کردن از قواعد مناسب انجام بدهید. زمان خودتان را در کنار افراد سپری کنید که اولویت زیادی برای شما دارند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، عبارت از این است که زنی که با شما ازدواج کره است، همسر شما می باشد و فقط مادر بچه های شما نمی باشد.

هیچ وقت قرار ملاقات و روابط عاشقانه تان را با وی متوقف نکنید. در حالت کلی، سعی کنید که روابط صمیمی اولیه تان ثابت باقی بماند. فعالیت های مشترک منجر به اشتراک گذاری احساسات خواهد شد و پیوند مابین شما را تقویت خواهد کرد.

به منظور شنیدن “بله” بیشتر از “خیر”

حتی در صورتی که میزان آرایش همسر شما برای شما کاهش یابد و یا صدای وحشتناک “امشب نه” را بشنوید، هیچ همسری دوست ندارد که از تصمیم خودش برگردد.

عدم قبول های اتفاقی یکی از مواردی هستند که در هر شرایطی بروز می کنند. واکنش های منفی رفتاری برای وی و کودک خود شما یک مورد دیگر و مجزایی می باشد – و از جمله مواردی است که در اغلب موارد به صورت مناسبی خاتمه نمی یابد.

شنیدن “نه” به صورت مستمر می تواند طرف مقابل شما را خسته کند و منجر به ایجاد تنفر و در نهایت دوری شما از یکدیگر شود.

این امر بدان معنا نمی باشد که شما همواره باید موافق باشید و فقط “بله” بگویید. ولی سعی کنید قبل از اینکه به صورت اتوماتیک وار جواب “خیر” بگویید، مجددا فکر کنید؛ شما با مشاهده تاثیر مثبت این روش بر روی بهبود روابط خودتان، شگفت زده خواهید شد.

تحقیقات صورت گرفته نشانگر این است که با افزایش پاسخ های شما به صورت مثبت، روابط شما شادتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

مهارت های شنیداری بهتر

این مورد برای یک زن واقعا ناامید کننده است که احساسات و تفکرات خودش را با همسرش به اشتراک بگذارد و در نهایت متوجه شود که به صحبت او گوش داده نمی شود.

همسر شما از شما می خواهد که فقط با گوش های خودتان نشنوید، بلکه با قلب خودتان بشنوید. علاوه بر شنیدن کلماتی که وی می گوید، پذیرا بودن نسبت به صحبت های همسرتان، حتی با وجود مخالف خودتان، اهمیت زیادی دارد.

بر اساس نتایج یکی از تحقیقات صورت گرفته ، مردهایی که به عقاید همسرانشان احترام می گذارند، ازدواج شادتری دارند. و حدس بزنید که چه اتفاقی می افتد: در اغلب مواقع همسران آنها حرف درستی خواهند زد!