ازدواج آسان واقعا شدنی است؟ ( چند راهکار عملی)

ازدواج آسان واقعا شدنی است؟ ( چند راهکار عملی)

آیا ازدواج آسان امکان پذیر است؟ چگونه می توانیم ازدواج آسان و ساده ای داشته باشیم؟ این سوال برای بسیاری از جوانان که تصمیم به ازدواج دارند پیش می آید، با توجه به شرایط فعلی جامعه و مواجه شدن جوانان با مشکلات اقتصادی و اجتماعی بسیار زیاد، پاسخ به این سوال دشوار می باشد.

با آگاهی از راهکارهای موثر و کمک گرفتن از روانشناس می توانید ازدواج آسان و موفقی داشته باشید، در صورتی که شما به دنبال ازدواج آسان هستید و برای ازدواج آسان با دغدغه های کمتر با سوالات و چالش های رو به رو می شوید بهتر است این مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

ازدواج آسان به چه معناست و چه راهکارهایی دارد

مسلما تعریف ازدواج آسان از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد، افراد بر اساس شرایط اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی شان برای ازدواج برنامه ریزی و اقدام می کنند بنابراین تعریف ازدواج آسان بر اساس وضعیت دو خانواده مشخص می شود.

به طور کلی منظور از ازدواج آسان این است که در مسائل مالی و اجرایی ازدواج سختگیری نشود و روند ازدواج با سهل گیری و به آسانی پیش رود و موانع ازدواج تا حد امکان کاهش یابد و هم چنین افراد موثر در خانواده ها سنگ اندازی نکنند.

برای این که در ازدواج مشکلات کمتری داشته باشید و ازدواج شما به صورت آسان برگزار شود باید در این زمینه آگاهی تان را افزایش دهید در ادامه این مقاله راهکارهای عمومی که توسط متخصص توصیه می شود را بیان می کنیم:

  1. آیا برای ازدواج آماده اید؟

در قدم اول برای این که تصمیم به ازدواج بگیرید و بتوانید مسیر ازدواج را با سهولت و آسانی طی کنید باید آمادگی لازم را در خودتان ایجاد کنید و با آگاهی کامل تصمیم به ازدواج بگیرید و بی گدار به آب نزنید، در واقع برای آغاز یک زندگی مشترک، داشتن آمادگی روحی و روانی فاکتور اساسی می باشد که شما باید در تصمیم گیری برای ازدواج به آن توجه داشته باشید.

هم چنین مواردی مانند تقویت روحیه مسئولیت پذیری، صبر و تعهد و انعطاف پذیری روانی از جمله مواردی می باشد که به شما کمک می کند آمادگی روحی تان را افزایش دهید و هم چنین در برابر مشکلات و سختی های پیش رو به شما کمک می کند.

  1. مدیریت روحیه ولخرجی و تجمل گرایی

برگزاری مراسمی باشکوه، خرید گران قیمت ترین جواهرات و زندگی در خانه ای با لوازمی لوکس برای همه افراد خوشایند می باشد اما برای این که زندگی موفقی داشته باشید باید لذت های خودتان را به تعویق بیندازید و آن ها را به درستی مدیریت کنید.

البته توجه داشته باشید که مدیریت خواسته هایتان به این معنی نمی باشد که از همه علایق خود بگذرید تا ازدواج کنید بلکه باید حد متوسط را رعایت کنید و دخل و خرجتان را بسنجید و با توجه به آن خرج تان، علایق و روحیه تجمل گرایی تان را مدیریت کنید و برای رسیدن به زندگی ایده آل با صبوری تلاش کرده و برای آن وقت بگذارید.

در صورتی که از تمام خواسته هایتان بگذرید در آینده بر روی کیفیت و سطح رضایت شما اثر می گذارد و به زندگی تان آسیب وارد می شود.

هم چنین اگر در ابتدای زندگی توقع داشته باشید که همه شرایط زندگی تان در بهترین و ایده آل ترین حالت ممکن باشد در این صورت به شما آسیب بسیاری وارد می شود و احساس نارضایتی بیشتری خواهید داشت بنابراین این مسائل را باید همان ابتدای زندگی با خودتان حل کنید و از خودتان بپرسید برای این که بهترین زندگی را برای خودتان بسازید باید چکار کنید؟ راه هایی که باعث بهتر شدن زندگی تان می شود را بشناسید و با همسر آینده تان راجع به زندگی ایده آل به اتفاق نظر برسید و با یکدیگر برای رسیدن به این زندگی تلاش کنید.

  1. مشاوره تحصیلی کسی که از درس خوندن پیشمون شده و می خواهد درست انتخاب رشته کنه

    ازدواج آسان، رسیدن به شناختی درست و عمیق

افراد به دلیل این که شناخت آن ها از یکدیگر ضعیف می باشد در مسیر ازدواج با مشکلات، اختلافات و تعارض هایی رو به رو می شوند و در این مسیر زوجین اگر شناخت عمیق تری از یکدیگر داشته باشند و هم چنین تشابهات فکری، فرهنگی و شخصیتی آن ها از یکدیگر بیش تر باشد سازگاری آن ها آسان تر خواهد بود و به همین ترتیب در مواجه شدن با هر مشکلی اضطراب و تنش کمتری را تجربه خواهند کرد.

باید توجه داشته باشید که یک شب به شناخت درست و عمیق نمی رسید بلکه شناخت دو طرف از یکدیگر نیاز به زمان دارد و تلاش زیادی از طرف زن و مرد می طلبد، در این خصوص مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک بسیاری می کند تا به شناخت بهتری برسند و تصمیم گیری صحیحی در امر ازدواج داشته باشند.

٫ ازدواج آسان، مسیر زندگی تان را پیدا کنید

یکی از کارکردهای اصلی ازدواج رسیدن به استقلال بیشتر و کسب توانایی در اداره یک زندگی به طور جداگانه می باشد در صورتی که شما این تصمیم بزرگ را می گیرید باید بتوانید خودتان را به خوبی بشناسید و علایق تان را دریابید و اهداف زندگی مشترک تان را مشخص کنید و بدانید که در زندگی مشترک به چه اهدافی می خواهید برسید و تا جایی که می توانید هدف زندگی را برای خود شفاف و روشن کنید.

ازدواج آسان

تا زمانی که خودتان را نشناسید و مسیر زندگی را به طور مستقل پیدا نکنید، برای داشتن ازدواج خوب و زندگی مشترک رضایت بخش، خودتان را با دیگران مقایسه کرده و بر اساس علایق آن ها برای زندگی تان تصمیم می گیرید.

این امر باعث می شود تا در مسیر ازدواج با دشواری های بسیاری رو به رو شوید و انتخاب، تصمیم گیری و زندگی بر اساس ملاک های دیگران هرگز باعث رضایت شما در زندگی نخواهد شد و در مسیر ازدواج چالش هایی را برای شما به وجود می آورد.

تاثیر خدمات روانشناسی در ازدواج آسان

امروزه ازدواج کردن مسئله ای پیچیده ای شده است و عوامل متعددی بر روی آن تاثیر می گذارد، امروزه ازدواج کردن برای بسیاری از جوانان سخت شده است و آن ها به دنبال راهی هستند تا ازدواج آسانی داشته باشند در این زمینه شما می توانید از روانشناس کمک بگیرید تا موانع پیش روی را تشخیص دهد و برای حل آن راهکارهایی را در نظر بگیرد و هم چنین آگاهی شما را در خصوص ازدواج آسان افزایش دهد.

در این زمینه متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در خدمت شما هستند و با ارائه خدمات تلفنی و حضوری در این امر به شما کمک می کنند.

منبع : ازدواج آسان واقعا شدنی است؟ ( چند راهکار عملی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *