X

نشانه های طلاق : نشانه ظریف غرق شدن زوج که هیچ کس به آن توجه نمی کند

نشانه های طلاق فقط جنسی است؟ عوامل کمتر آشکارتر از فقدان رابطه جنسی، مشاجرات مداوم یا خیانت نیز می توانند پایان یک داستان عاشقانه را تسریع کنند و نشانه های پایان زندگی مشترک است.

نشانه های طلاق

اگر این رفتارها را در همسرتان تشخیص دادید مراقب باشید 

نشانه های مطمئنی وجود دارد که یک رابطه در حال پایان است. مثلا وقتی زن و شوهر نمی توانند همدیگر را تحمل کنند، مدام دعوا می شود یا زندگی دوگانه ای دارند. با این حال، نگرش های کوچک روزانه وجود دارد که بدون ایجاد سوء ظن، آن را تضعیف می کند.

حرف طلاق را دعوا مطرح کردن، نشانه نارضایتی و هشدار است.

 اگر بدانیم چگونه این علائم را زود تشخیص دهیم، می‌توانیم آن پیوند را با آسیب جانبی کمی پایان دهیم یا اگر فکر می‌کنیم ارزش مبارزه برای آن را دارد، آن را از ورطه نجات دهیم. ارنستو ایگلسیاس، روانشناس با 30 سال تجربه در زمینه زوج درمانی و اختلالات شخصیت، می گوید:

همه چیز به پیمان هایی که بین آنها وجود دارد و توانایی تجدید خلاقانه آنها بستگی دارد . این لیست ممکن است شما را از آنچه در مورد آن صحبت می کنیم آگاه کند. 

1. در گذشته لنگر انداخته زندگی کنید

برخی از نظرات می توانند به این معنا باشند که برای شریک زندگی شما، هر زمان گذشته بهتر بوده است. این در مورد کسانی است که از یادآوری سابق خود دست نمی کشند، یک اتفاق عادی اگر گهگاهی اتفاق بیفتد – تجربیات و صمیمیت های مشترک دارند – اما در قالب کنایه های مکرر می تواند به معنای دو چیز باشد: اینکه صفحه وجود نداشته باشد. برگشته است یا اینکه او دوباره ظاهر شده است. 

به طور کلی، پشت بسیاری از یادآوری های گذشته ممکن است یک سرزنش وجود داشته باشد. «وقتی در مشاجره با شریک زندگی تان گرفتار شده اید و احساس می کنید در حال شکست خوردن هستید، از ترفند گذشته استفاده می کنید. این نتیجه آن این است که مشاجره به چیزی تبدیل می شود که ما را دور می کند و باعث می شود احساس کنیم دیگر یک تیم نیستیم.

2. دوستان (بسیاری) جدیدی پیدا می کند

مطالعه ای از دانشگاه جورجیا (ایالات متحده آمریکا) نشان می دهد که اطراف خود با دوستان برای یک زوج ثروتمند است . مطالعه دیگری که در مجله Martal and Family Therapy منتشر شده است ، تأیید می‌کند که داشتن فضای جداگانه برای هر یک از آنها مزایایی برای ثبات زوجین به همراه دارد. یک چیز دیگر این است که آن دوستی های شخصی از ناکجاآباد به وجود می آیند و شروع به گرفتن تمام فضا می کنند.

 با افزایش تنش، تعامل بین این دو ضعیف می‌شود و توجه آن‌ها به یکدیگر جای خود را به خیال‌پردازی‌هایی می‌دهد که هرکدام درباره زندگی جدیدشان دور از شریک فعلی‌شان دارند. 

دکتر دادخواه می‌گوید:

«در اینجا معمولاً جستجویی، به صورت احساسی یا فیزیکی، برای فردی غیر از شریک زندگی‌تان آغاز می‌شود تا ارتباط برقرار کند و به نیاز و کمبودهای عاطفی خود پاسخ دهد.»

 

3. به فضای شخصی شما احترام نمی گذارد

درست برعکس موارد بالا. اشکالی ندارد که یک تخت، مبل یا میز ناهارخوری مشترک داشته باشید. اما وقتی در شرایط آرامش و جدایی، قانون زیرزمینی تنها ماندن برآورده نشود، تاریخ تغییر می کند. شما نمی توانید تمام روز بالای سر کسی باشید: حتی کوالاها نیز خسته می شوند. 

همانطور که مانوئل فرناندز آنتون، روانشناس و سکسولوژیست بالینی، در وبلاگ El Rincón del Hombre می نویسد ، یک سوال وابستگی، ناامنی یا حسادت ممکن است زیربنای آن باشد:

“کسی که سعی می کند همسر خود را همیشه از ترس از دست دادن او را تحت سلطه خود درآورد، معمولا در نهایت باعث تحریک می شود. دقیقاً از چیزی که می‌خواهد اجتناب کند.»

4. فراموش می کنید در مورد چیزهای مهم بپرسید | نشانه های طلاق

دیشب با آنفولانزا به رختخواب رفتید و صبح روز بعد شریک زندگی تان نمی پرسد که حال شما چطور است؟ آیا مصاحبه شغلی داشته اید و علاقه ای به نحوه انجام آن ندارید؟ به گفته روانشناس این نشانه خوبی نیست. 

واکنش شما هم قابل پیش بینی نیست. او می‌گوید: «ممکن است بدون در نظر گرفتن احساسات طرف مقابل یا نادیده گرفتن تأثیر آن‌ها بر شما، تصمیم بگیرید. در چنین حالتی، اگر همچنان به حفظ رابطه علاقه دارید، بهتر است بنشینید و صحبت کنید.

5. او را در شبکه های اجتماعی “پنهان” می کند

یک مطالعه از مرکز مشاوره ستاره ایرانیان نشان داد که با صمیمی‌تر شدن یک رابطه، اعضای آن کمتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند . او همچنین دریافت که وقتی یکی از شریک‌ها بیش از حد فعال است، سایه‌ی حسادت بر روی زوج آویزان می‌شود و تکامل رابطه را دشوار می‌کند.

 بدتر از آن زمانی است که معتاد فیس بوک بارها و بارها طرف مقابل را در نظرات خود نادیده می گیرد، انگار که آن را پنهان می کند. دکتر دادخواه می گوید:

«تعادل مهم است. “وقتی وجود نداشته باشد، همه چیز پیچیده می شود.”

6. او در مورد پول نظرات متفاوتی دارد.

بر اساس مطالعه‌ای از دانشگاه وینسونسین مدیسون (ایالات متحده آمریکا) ، تعارض‌های زناشویی بر سر مسائل مالی «فراگیرتر، مشکل‌سازتر و تکرارشونده‌تر هستند، و همچنین با وجود تلاش‌های بیشتر برای حل کردن، حل آن‌ها دشوارتر است» . همانطور که ایگلسیاس می‌گوید، زوج‌هایی که برای مدت طولانی با هم بوده‌اند، کارشان راحت‌تر است (هر کدام دیدگاه دیگری را می‌دانند)، بنابراین وقتی، با این حال، پول بین آنها قرار می‌گیرد، “همه چیز شروع به خراب شدن می‌کند” هشدار می‌دهد.

7. خیلی چسبنده است | نشانه های طلاق

داشتن شریک زندگی شما در تمام طول روز می تواند در ابتدا خوب باشد – هیچ کس دوست ندارد احساس قدردانی کند – اما اگر برای مدت طولانی ادامه یابد می تواند به دو مشکل منجر شود: در نهایت خسته می شوید (و راهی برای خلاص شدن از شر او پیدا می کنید. یا او) یا اینکه شریک زندگی شما در نهایت شما را سرزنش می کند که این مراقبت متقابل نیست. این روانشناس که محافظت بیش از حد را خلأ احتمالی می داند، می گوید:

«احساسات مهم هستند و باید بررسی شوند، اما از آن من هستند، یعنی مسئولیت آنها بر عهده من است و نمی توانم کسی را به خاطر احساسم سرزنش کنم».

8. خانواده اش به او متصل هستند

اگر زندگی مشترک به عنوان یک زوج در حال حاضر پیچیده است، اضافه کردن یک پدر و مادر این مشکل را چند برابر می کند. در بسیاری از مواقع، درج نظرات دیگران بر دوش ما سنگینی می کند. شما باید با آن کنار بیایید زیرا ما هرگز از قضاوت دیگران آزاد نخواهیم بود.

 اما وقتی این شریک زندگی شما است که آنها را فراموش می کند، آنها را نادیده می گیرد یا جزئیات را از دست می دهد، رابطه آنطور که انتظار می رود پیش نمی رود. به گفته روانشناس، او می تواند تحقیر خاصی را نسبت به هر چیزی که به شما مربوط می شود، بپوشاند.

9. او دیگر به شما گوش نمی دهد

وقتی بخش بزرگی از زندگی خود را با شخصی گذرانده اید، به راحتی می توان باور کرد که قصد و نیت پشت سخنان او را می دانید. اما ممکن است اشتباه کنیم، زیرا افراد در حال تکامل هستند و آن تعصبات مداوم دائماً رابطه را خراب می کند. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان:

«مکانیسمی که در این مورد ظاهر می‌شود این است که من آنچه را که فکر می‌کنم در پشت حرف‌های او وجود دارد، اولویت‌بندی می‌کنم، آنچه او می‌خواست به من بگوید بر آنچه واقعاً به من گفته است». زیرا گاهی – فقط گاهی – چیزهایی در یک زوج بدون قصد مضاعف گفته می شود و می تواند بیدار کننده زوج مقابل باشد و یک زوج درمان می تواند رابطه آن ها نجات دهد.

بچسب ها:

  • اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است
  • چه زمانی وقت طلاق است
  • نشانه های پایان زندگی مشترک
  • نشانه های زنی که شوهرش را دوست ندارد
  • نشانه های نفرت مرد از همسرش
  • نشانه های طلاق عاطفی در مردان
  • زنی که اصرار به طلاق دارد