Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /home/farspir/public_html8/moshavereh_khanevade/wp-content/plugins/intelly-related-posts/includes/actions.php on line 10
نحوه تمرین نیمه برهنه بودن در خانواده تان - فرق محرم و نامحرم | همسرانه :مشاوره خانواده
X

نحوه تمرین نیمه برهنه بودن در خانواده تان – فرق محرم و نامحرم

نحوه تمرین برهنه بودن در خانواده تان


برهنه بودن خانواده می تواند به دلیل ارزش های فرهنگی یک موضوع منحرف کننده ای باشد، ولی نیمه برهنه بودن اعضای خانواده (تفاوت محرم و نامحرم ) در کنار یکدیگر یک مورد کامل عادی و صحیحی می باشد.

در کل این مقاله برهنه بودن به معنی نداشتن حجاب برای محارم است و با برهنگی به معنی دیدن اندام جنسی متفاوت است.

کودکان باید بیاموزند که برهنه بودن و نداشتن حجاب والدین باید برایشان طبیعی باشد و نیاز جنسی نسبت به اعضای خانواده پیدا نکنند.

در واقع در نظر گرفتن برهنگی به عنوان یک حالت طبیعی و نرمال می تواند به کودکان شما کمک کند تا یک تصویر بدنی سالمی را به دست بیاورند و زمانی که به سن رشد می رسند، قرار ملاقات های (عشقی) سالمتری داشته باشند.

با این وجود، تمرین برهنه بودن در خانواده به صورت ایمن اهمیت زیادی دارد. شما می توانید این کار را از طریق آموزش دادن به کودکتان در مورد برهنه بودن، مشخص کردن قواعد و محدودیت ها و شناسایی مشکلات بالقوه انجام دهید.

روش اول :

آموزش دادن به کودکان در مورد برهنه بودن و نداشتن حجاب محارم در خانه

ممکن است کودک با مادر خود به حمام برود و چیزهایی ببینید این امر باید برایش طبیعی باشد و حس خاصی به او منتقل نشود.

۱٫ به فرزندتان آموزش دهید که برهنه بودن یک مورد طبیعی می باشد و مربوط به سکس نیست.

بر اساس فرهنگی که شما در آن زندگی می کنید، ممکن است برهنه بودن را به عنوان یک مورد جنسی در نظر بگیرید. با این وجود، این حالت طبیعی ترین حالت ممکن می باشد.

زمانی که شما در کنار فرزندانتان برهنه هستید، یک رفتار طبیعی و نرمالی داشته باشید.

آنها را تشویق کنید که برهنه بودن را به عنوان یک بخش مهمی از هویت انسانی در نظر بگیرند، نه به عنوان یک کار جنسی.

برهنه بودن لزوما به معنای تحریک جذابیت جنسی نیست. در خانواده خودتان سکس و برهنه بودن را از هم جدا کنید تا بی حجاب بودن در محیط خانوادگی به صورت مناسبی تمرین شود.

هشدار: بهترین حالت این است که حالت بی حجاب بودن خانواده در خانه را در زمانی که بچه های شما در سنین پایینی هستند، به آنها آموزش دهید.

در صورتی که شما بچه های بزرگی داشته باشید، باید بی حجاب بودن را در زمانی تمرین کنید که این بچه ها در کنار شما نباشند، هر چند که آنها با این موضوع هیچ نوع مشکلی نداشته باشند.

۲٫ برهنه بودن ایمن در مقابل جنس مخالف را از سنین اولیه آموزش دهید.

یکی از بزرگترین چالش های خانواده، عبارت از سر و کار داشتن با جنسیت های متفاوت می باشد. کودکان سوالات زیادی دارند و ممکن است برخی افراد در کنار شما راحت نباشند.

نحوه برهنه بودن در مقابل جنس مخالف را از همان اوایل کودکی یا هر چه زودتر به فرزندانتان آموزش دهید.

به سوالات فرزندانتان در مورد تفاوت های مربوط به بدن اعضای مختلف خانواده، همانند اندام های جنسی و موی بدن، پاسخ دهید. شاید شما این پاسخ را بدهید که “من موی بیشتری نسبت به شما دارم، چرا که من بالغ و بزرگ هستم.

شما هم در آینده مو خواهید داشت” یا “شما یک آلت تناسلی مردانه دارید و خواهر شما واژن دارد، به همین دلیل آلت تناسلی شما با هم متفاوت است.”

توضیح بدهید که در رابطه با لمس کردن، چه چیزی مناسب و چه چیزی نامناسب می باشد.

ممکن است بگویید که “لمس کردن شما به نحوی که منجر به ایجاد ناراحتی در شما شود، یک مورد مناسبی نمی باشد. همچنین هیچ شخصی نباید این بخش از بدن شما را لمس کند.”

دیده شدن بدن والدین به صورت لخت توسط فرزندان، در صورتی که به صورت سکسی نباشد و کودک مشکلی در رابطه با آن نداشته باشد، هیچ نوع ایرادی ندارد.

۳٫ در حین بی حجاب بودن در خانه، تصویر بدنی سالم را برای فرزندانتان آموزش دهید.

یکی از مهمترین مزیت های تمرین کردن بی حجاب بودن خانواده، ایجاد یک تصویر بدنی سالم و مناسب برای کودکتان می باشد.

زمانی که شما در کنار آنها برهنه هستید، راحت باشید و به بدن خودتان افتخار کنید. علاوه بر این، زمانی که در کنار فرزندانتان قرار دارید، هیچ وقت نسبت به بدن خودتان انتقاد نکنید.

به جای اینکه بگویید “این کاش از دست این شکم راحت می شدم”، بگویید که “من خوشحالم که بدن من توانسته است تو را به دنیا بیاورد.”

۴٫ زمانی که در یک جمع خانوادگی قرار دارید، از بروز تمایلات جنسی اجتناب کنید.

هر چند که احساسات جنسی یک مورد عادی و سالمی می باشند، ولی فقط باید در جاهای خلوت این احساسات را بروز دهید.

در غیر این صورت ممکن است که بچه های شما در رابطه با موارد درست و نادرست دچار اشتباه شوند.

در صورتی که شما تحریک شده باشید، آلت تناسلی خودتان را بپوشانید یا با آوردن یک بهانه ای به یک اتاق دیگری بروید.

همچنین در زمانی که فرزندانتان در کنارتان قرار دارند، هیچ وقت همسر خودتان را به صورت سکسی لمس نکنید.

برای مثال زمانی که فرزندانتان در کنارتان قرار دارند، پستان همسرتان را فشار ندهید یا اندام های تناسلی وی را لمس نکنید. شاید فرزندانتان فکر کنند که آنها هم باید این کار را انجام دهند، چرا که شما این کار را برایشان مدلسازی می کنید.

۵٫ به آنها توضیح دهید که هنجار های فرهنگی متفاوتی در مورد برهنگی وجود دارند.

در مورد برهنه بودن، هر فرهنگی ارزش های مختص به خودش را دارد.

برای مثال، فرهنگ های اروپایی در مورد برهنه بودن در محیط خانواده و محیط عمومی، بازتر می باشد؛ این در حالی است که سایر فرهنگ ها معتدل تر هستند.

وجود داشتن ارزش های فرهنگی متفاوت و سوال پرسیدن در مورد ارزش های موجود در مکانی که شما زندگی می کنید، هیچ نوع مشکلی را ایجاد نمی کند.

با این وجود، در رابطه با این تفاوت ها با فرزندانتان صحبت کنید تا آنها درک مناسبی از تفاوت موجود در زندگی خودشان و زندگی دوستانشان داشته باشند.

ممکن است شما بگویید که “ما در خانواده خودمان دوست داریم که به طبیعت نزدیک باشیم و از بدنمان تجلیل می کنیم.

این بدان معنا است که برهنه بودن در کنار اعضای خانواده برایمان یک مورد عادی می باشد.

برخی از دوستان شما به دلیل اینکه دارای ارزش های خانوادگی متفاوتی هستند، ممکن است که این شرایط برایشان عادی نباشد.”

روش دو از سه

مشخص کردن محدودیت ها و قواعد

۱٫ در زمانی که برهنه هستید، تمیز و بهداشتی باشید.

زمانی که شما برهنه هستید، باید توجه بیشتری نسبت به بهداشت خانواده داشته باشید.

ممکن است که اعضای خانواده شما به صورت اتفاقی مدفوع، ترشحات واژنی یا مایعات قاعدگی را بر روی وسایل یا کف اتاق بریزند. اعضای خانواده باید به صورت مرتب دوش بگیرند و هر یک از آنها بعد از رفتن به دستشویی، باید خودشان را به صورت مناسبی تمیز کنند.

علاوه بر این، در حین نشستن بر روی مبل، از حوله استفاده کنید.

استفاده از خشک کن های مرطوب بعد از رفتن به دستشویی می تواند به شما کمک کند تا بخش های واژنی و مقعدی شما تمیز تر شوند.

۲٫ اجازه بدهید هر یک از اعضای خانواده خودش در مورد راحتیش تصمیم گیری کند.

شاید شما به عنوان یک خانواده فکر کنید که برهنه بودن برای شما مفید می باشد. با این وجود امکان دارد که اعضای خانواده شما چنین احساسی نداشته باشند.

اجازه بدهید که همسر، کودکان و سایر اعضای خانواده، خودشان در مورد راحتیشان تصمیم گیری کنند. بعد از آن به عنوان یک خانواده، نیازهای یکدیگر را بپذیرید.

برای مثال ممکن است که همسر شما با پوشیدن زیر پوش راحت باشد، ولی به صورت کامل برهنه نشود. به طور مشابه، ممکن است که فرزندان شما فقط در برابر جنسیت مشابه اعضای خانواده احساس راحتی داشته باشند.

۳٫ نسبت به محدودیت های که اعضای خانواده در مورد برهنه بودن مشخص می کنند، احترام بگذارید.

بعد از مشخص کردن نحوه راحت بودن هر فرد، در مورد محدودیت هایی که به عنوان یک خانواده می خواهید وضع کنید، یک گفت و گویی داشته باشید.

برای مثال، در صورتی که فرزندانتان به شما بگویند که نمی خواهند شما در کنار آنها برهنه باشید، زمانی که آنها در کنارتان قرار می گیرند، لباس بپوشید.

همچنین ممکن است فرزند شما بخواهد که به تنهایی به حمام برود و این مورد کاملا عادی می باشد.

۴٫ در رابطه با زمانی که برهنه بودن عادی و مناسب می باشد، یک سری قواعدی را مشخص کنید.

در حالی که برهنه بودن هیچ نوع ایرادی ندارد، ولی برهنه بودن برای همه موقعیت ها مناسب نمی باشد.

در حالیکه تشخیص دادن زمان هایی که باید لباس پوشیده شود، برای بزرگسالان یک مورد عادی باشد، ولی تشخیص زمان های مناسب بودن و مناسب نبودن برهنگی برای کودکان یک مسئله سختی است.

در مورد اهمیت لباس پوشیدن در محیط های عمومی با فرزندانتان صحبت کنید و به آنها کمک کنید تا یک سری قواعدی را مشخص کنند. یک سری از قواعدی که ممکن است

در نظر بگیرید، عبارتند از:

• شما در محیط خانه و در موقعیت های منزوی می توانید برهنه باشید.
• در کنار مهمان ها باید لباس پوشید.
• در محیط مدرسه یا کار باید لباس پوشید.
• در محیط های عمومی باید لباس پوشید.روش سه از سه:

شناسایی مشکلات بالقوه

۱٫ به صورت مثبت و آموزشی در مورد تفاوت های فیزیکی صحبت کنید.

فرزند شما متوجه تفاوت های موجود در مابین بدن افراد مختلف خواهد شد. این تفاوت ها شامل تفاوت های مربوط به اندام های جنسی، موی مربوط به بخش های مختلف بدن و چربی بدن می باشد.

به همه سوالات مربوط به بدن هر یک از اعضای خانواده پاسخ دهید. دیدگاه مثبتی داشته باشید و سعی کنید که آنها موارد بیشتری را در مورد بدن انسان بدانند.

برای مثال ممکن است آنها بگویند که “چرا شما یک آلت تناسلی مردانه ندارید؟”، می توانید به این صورت پاسخ دهید که “برخی از افراد در حین تولد دارای آلت تناسلی مردانه هستند، در حالیکه سایر افراد در حین تولد دارای واژن می باشند.”

همچنین ممکن است آنها بگویند که “چرا شکم شما پیچ و تاب دارد؟” می توانید به این صورت پاسخ دهید که “شکم برخی از افراد دارای پیچ و تاب می باشد، و برخی از افراد شکم سفتی دارند. هر دو آنها زیبا هستند.”

۲٫ به کودکتان کمک کنید تا به سوالات مربوط به برهنه بودن پاسخ دهد.

هر چند که برهنه بودن می تواند تصمیم مناسبی برای خانواده شما باشد، ولی برخی از افراد درک درستی از آن ندارند. این بدان معنا است که فرزند شما در حین بزرگ شدن، با یک سری سوالاتی در مورد برهنه بودن مواجه خواهد شد.

در مورد نحوه پاسخ دادن به این سوالات با فرزندانتان صحبت کنید.

این کار به آنها کمک خواهد کرد تا ارزش های شما را به نحوی توضیح دهند که سایر افراد بتوانند درک درستی از آن به دست بیاورند.

برای مثال، ممکن است یکی از دوستان فرزندتان بپرسد که “آیا برهنه بودن در اطراف والدینتان یک کار اشتباهی نیست؟” فرزند شما به این صورت می تواند پاسخ دهد که “ما در خانواده خودمان برهنه بودن را به عنوان یک مورد طبیعی در نظر می گیریم، به همین دلیل برای ما عجیب و غریب نمی باشد. حتی ما متوجه نمی شویم که برهنه هستیم.”

۳٫ در صورتی که فرزندتان یک رفتار جنسی نشان دهد، یک گفتگوی آرامی با وی داشته باشید.

نشان دادن بدن یک مورد عادی برای کودکان می باشد، بنابراین در صورتی که فرزندتان بدن خودش را لمس کند، نگران نشوید. با این وجود، توضیح دادن مواردی که نرمال می باشند و مواردی که غیر نرمال می باشند، اهمیت زیادی دارد.

به صورت آرام و با حفظ احترام به فرزندتان بگویید که لمس کردن بدن خودش به صورت جنسی در برابر سایر افراد، یک مورد نادرستی است.

همچنین باید به آنها توضیح دهید که نباید سایر افراد را به صورت جنسی لمس کنند.

شما می توانید بگویید که “من دیدم که آلت تناسلی مردانه خودتان را لمس کردید. لمس کردن آلت تناسلی مردانه تان یک کار نرمالی می باشد، ولی این کار را باید زمانی انجام دهید که تنها هستید.”

هیچ وقت عصبی نشوید یا در مورد فرزندتان قضاوت نکنید، چرا که این کار می تواند منجر به ایجاد این تفکر در فرزندتان شود که تمایلات جنسی یک مورد اشتباه و نادرستی است.

توصیه: در صورتی که فرزندتان همواره رفتارهای جنسی از خوش نشان بدهد، باید او را به یک پزشک نشان دهید.

هر چند که کشف کردن بدن یک مورد نرمالی برای کودکان می باشد، ولی برخی از کودکان به دلیل قرار گرفتن در موقعیت های جنسی نامناسب، یک سری رفتارهای جنسی را از خودشان نشان می دهند.

۴٫ نحوه لمس مناسب و نامناسب را به کودکتان آموزش دهید.

برهنه بودن به فرزندتان آموزش می دهد که در مورد بدنش راحت باشد و این مورد فوق العاده مهم است.

با این وجود، همچنین آنها باید مطلع باشند که لمس کردن بخش های شخصی بدنشان توسط سایر افراد یک مورد نامناسبی است.

اسم های مربوط به بخش های مختلف بدن را به فرزندانتان آموزش دهید. بعد از آن توضیح دهید که لمس کردن کدام یک از بخش های بدنشان توسط سایر افراد یک مورد نامناسبی است و به محض صورت گرفتن چنین لمس، باید شما را مطلع کنند.

می توانید به آنها بگویید که “بدن شما به خودتان تعلق دارد، بنابراین لمس کردن آن توسط سایر افراد یک مورد نامناسبی است.

در صورتی که یک فردی بدن شما را لمس کند، بلافاصله من را نسبت به این موضوع مطلع کنید تا مطمئن شوم که در وضعیت ایمنی قرار دارید.”

توصیه: می توانید به آنها توضیح دهید که شما یا یک پزشک می تواند بخش های شخصی بدنشان را به دلایل پزشکی لمس کند. با این وجود، به آنها توضیح دهید که چنین لمسی هیچ وقت نباید به صورت مخفیانه صورت بگیرد.

به آنها بگویید که “این مورد طبیعی می باشد که والدین یا پزشک این بخش از بدن شما را لمس کنند.

در صورتی که چنین اتفاقی صورت بگیرد، در رابطه با گفتن موارد اتفاق افتاده به من یا یک فرد بزرگسال مورد اعتماد هیچ ترسی نداشته باشید.

لمس کردن مناسب هیچ وقت نمی تواند یک مورد مخفیانه و سرّی باشد.”

۵٫ هیچ وقت موارد پورنوگرافی را به کودکتان نشان ندهید.

هر چند که تمرین کردن برهنگی به عنوان یک خانواده یک مورد عادی می باشد، ولی این بدان معنا نمی باشد که فرزندتان می تواند سایر افراد برهنه را هم ببیند.

تحت هیچ شرایطی تصاویر پورنوگرافی را به فرزندتان نشان ندهید. این کار می تواند آنها را در رابطه با موارد عادی و غیر عادی دچار سردرگمی کند؛ همچنین این کار می تواند باعث شود که آنها قبل از آنکه آمادگی مناسبی داشته باشند، یک سری رفتارهای جنسی نامناسبی را از خودشان بروز دهند.

این تصاویر را دور از دسترس آنها نگه دارید.

برای مثال مشاهده کردن تصاویر پورنوگرافی پست شده می تواند تفاوت قائل شدن مابین برهنه بودن اعضای یک خانواده و برهنه بودن جنسی را برای فرزندتان سخت کند.
«توضیح: هر چند این مقاله با ارزش های فرهنگی ما مغایرت دارد، ولی چون صرفا مربوط میشه به درون محیط خانواده ترجمه کردم»

نویسنده : همسرانه

مطالب مرتبط