افسردگی و تاثیری که بر روی میل جنسی دارد

شما اگر فردی باشید که بنا به هر دلیلی، دچار افسردگی در زندگی شده اید بین رابطه جنسی با همسر و زندگی عاشقانه با وی و درمان افسردگی کدام را انتخاب می کنید؟

متاسفانه طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از خانم ها زندگی همرا با لبخند و شادی بیشتر را به زندگی همراه با همسر ترجیح می دهند اما اصلاً چرا باید فردی که ازدواج کرده افسرده باشد؟! پرداختن به این مبحث زمان زیادی را می طلبد که در آینده به آن خواهیم پرداخت اما فردی که آگاهانه ازدواج می کند مطمئناً افسردگی در زندگی وی جایی نخواهد داشت.

افسردگی و تاثیری که بر روی میل جنسی دارد

افسردگی و تاثیری که بر روی میل جنسی دارد

دارو های افسردگی دشمن میل جنسی

شاید یکی از پرمصرف ترین داروهای امروزی داروهای ضد افسردگی باشد. درست است که این داروها اثر بخشی بالایی دارد اما عوارض آن می تواند بسیار خطرناک و دردسر ساز باشد. بنا با گفته دکتر لئونارد دراگاتیس بیشتر اختلالات و مسائل جنسی در خانم ها به دلیل مصرف دارو های ضد افسردگی می باشد و خانم هایی که از این دارو ها استفاده میکنند متوجه کاهش میل جنسی خود خواهند شد. تقریباً اکثر این دارو ها با بالا بردن سطح سروتونین در بدن که عامل شادی است و همچنین کاهش دوپامین که برای حس عشق و زندگی زناشویی در بدن است تاثیرات خود را بر روی مسائل زناشویی زندگی می گذارد.

باید دانست که اختلال در میل جنسی همسر می تواند کل زندگی عاشقانه را تحت تاثیر قرار دهد

برای خانم های متاهل انتخاب بین دارو های ضد افسردگی و زندگی خودشان انتخابی سخت است.بنابراین می توان راه های بهتری را برای درمان افسردگی و جلوگیری از عوارض افسردگی پیدا کرد مثلاً این وظیفه همسران است تا با صحبت و محیا کردن زمان های شاد برای همسرشان آنان را از افسردگی دور کنند و یا با آوردن فرزند در زندگی خود باعث شادابی بیشتر خواهد شد راه های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با برقراری تماس با مرکز مشاوره ازدواج و همچنین بهره مندی از مشاوران کانون مشاوران ایران در زمینه مشاوره افسردگی بعد از ازدواج از راهکار های آنان استفاده کنید.

منبع :افسردگی و تاثیری که بر روی میل جنسی داردمشاوره ازدواج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *