شاید زمان آن فرا رسیده که در مورد ایده ی رمانتیک که او بهترین فرد برای شماست دست بکشید!

در طول دهه گذشته، نرم افزارهای قرار عاشقانه به طور اساسی ذهنیت و محاسبات ما را در رابطه با پیدا کردن یک شریک عاطفی تغییر داده است.
ما می توانیم با گذر در این شبکه ها و نرم افزارها عده زیادی را پیدا کنیم که فقط یک تصویر از آنها ثبت شده و تصمیمات آنی بگیریم که آیا این فرد می تواند شریک زندگی من شود یا نه و همچنین می توانیم گزینه های بهتر را هم ذخیره کنیم.

انسان ها همیشه راهی برای پرداختن به این رفتارهای داد و ستدی پیدا کرده اند، اما با وجود گزینه های ممکن زیادی که امروزه در دسترس است عملا خود این مساله به یک چالش تبدیل شده است.

یک پژوهش اخیر یک سلسله مراتبی از خواسته ها و مقبولیت را در استراتژی های قرار آنلاین شرح داده و به این نتیجه رسید که ما اغلب سعی میکنیم با افرادی ارتباط برقرار کنیم که به حد قابل مشاهده ای متفاوت از تیپ ما هستند.

با موبایلی در دست که دسترسی فوری ما به دنیایی از شریک های عاطفی محتمل را تضمین می کند، شما از کجا می دانید که جستجویتان پایان یافته و فرد مناسب را پیدا کرده اید یا نه؟

در اینجا چند نشانه به شما گفته می شود که با دیدن اینها باید از فرد مقابل گذر کنید چرا که فرد مناسبی برای شما نیست!

۱٫ بودن با او و وقت گذراندن با او اصلا خوب و جذاب نیست و به عبارتی با او به شما خوش نمی گذرد.

این بایستی آشکار باشد، اما شگفت آور است گاهی ما چنان بر حقه های روانی دچار می شویم و خود را قانع می کنیم که همه چیز خوب است حتی در بدترین ارتباط! به غریضه خود اعتماد کنید و احساسات را زیاد تجزیه و تحلیل نکنید.

اگر شما با او خوشحال نیستید و این دقیقا ۹۰ درصد مواقعی است که با او هستید، به این احساسات توجه کنید. این به خصوص زمانی که شما در وضعیتی هستید که می بایست خوشایند می بود، اهمیت پیدا میکند (مثلا در مهمانی، رستوران مورد علاقه و غیره).

اگر بودن با او همه چیز را خراب می کند و باعث می شود همه چیز برایتان ناخوشایند باشد، بهتر است به فردی فکر کنید که همیشه با او همه چیز خوب و خوشایند است حتی چیزهای خسته کننده!

۲٫ رویاهای شما برای او اصلا اهمیتی ندارند

او می داند که شما قرار است فارغ التحصیل شوید، دانشکده پزشکی را تمام کنید، از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شوی و یا غیره اما اصلا اهمیتی نمی دهد. به جای حمایت کردن از شما و کمک به شما برای پیدا کردن بهترین فرصت ها برای شما می گوید” خب خوب است”.

این در واقع می تواند بخشی از مشکلات و مسائل بزرگتر باشد: ممکن است او به بسیاری از ترجیحات و آرزوهای شما علاقه و تمایلی نداشته باشد، خواه این تمایلات و ترجیحات جزئی باشند و یا بزرگ و کلی!.

اگر او نتواند این اهداف و انگیزه های بزرگ شما را نتواند بپذیرد چگونه می خواهد و می تواند با موارد جزئی تر کنار بیاید و به آنها بپردازد؟

اگر او فرد مناسب برای شما می بود، نباید با سرماخوردگی های کوچک شما و یا ساعت ها صحبت شما با یک لهجه خاص مشکلی داشته باشد منظور اینکه خواسته ها و یا ترجیحات شما نباید برای او آزار دهنده باشند.

۳٫ او به ندرت برای شما کارهای کوچک مثبت انجام می دهد

به طور فردی، کارهای کوچک واقعا موارد جزئی هستند. اما انجام همین موارد جزئی روی هم رفته خود مساله بزرگی است که حائز اهمیت است.
سناریوی اول) او به کافی شاپ می رود و یک کاپوچینو و مافین مورد علاقه اش را می گیرد.

سناریوی دوم) او به شما پیام می دهد ” من تا ۱۵ دقیقه دیگر دارم به کافی شاپ می روم. می تونم چیزی برایت بخرم؟ نظرت در مورد یک چیز شیرین چیه عزیزم؟ (با ایموجی صورت خندان، قلب، کیک فنجانی)”.

یا تصور کنید که شما یک شام عاشقانه برای جفتتان ترتیب داده اید. آقای خوب به شما پیشنهاد خواهد داد که نوشیدنی و یا نان تهیه کند یا نهاگر او .اقعا اعتقاد دارد که شما بهترین و زیباترین دختر در دنیا هستید، کاری خواهد کرد که همیشه این حس به شما دست بدهد حتی زمانی که شما به خودتان و بهترین بودنتان شک دارید.

۴٫ او به شما فضا و زمان می دهد (خوب) ….. به طور کلی شما را نادیده می گیرد (بد)

همه ما نیاز به زمان های تنهایی در زندگی خود داریم. زمانی که فقط برای خود صرف کنیم. آیا او به شما اجازه می دهد که برای خود زمان اختصاص دهید؟ اگر بله که این عالی است! یا نه او یاد گرفته که از این زمان ها به عنوان بهانه و توجیهی برای رها کردن شما برای مقاصد دیگر استفاده کند؟

در یک دنیای کامل، شما هر دو باید به راههای مجزای خود بروید، بازیابی و شارژشوید و برگردید تا داستانهایی در مورد آنچه که انجام داده اید با هم به اشتراک بگذارید. حداقل این که او باید از دیدن مجدد شما ذوق زده شود. همیشه!

۵٫ او به لحاظ احساسی حضور ندارد

ایا او تلاش می کند تا سر در بیاورد که چه چیزهایی از ذهن شما می گذرند و یا چه احساسی دارید؟ همدلی یکی از احساسات اجتماعی پیامدی است، ظرفیتی برای درک آن چیزی است که فرد دیگر در حال تجربه کردن آن است.
نبود همدلی بخشی از معیار تشخیص برای اختلال های خودشیفتگی و آنتی سوشال یا ضد جتماع بودن است. پس این چیزی نیست که بتوان بر آن چشم پوشید. نیازهای مادی به نیازهای عاطفی متصل هستند.

آیا او در مورد حس خوبی که ماساژ پایی که برای شما انجام می دهد مطلع شده اس و این کار را به یک روتین برای خوشحال کردن شما تبدیل کرده است؟

۶٫ او شما را برای بهتر شدن به چالش نمی کشد

رشد فردی چیزی است که با عزت نفس در تعارض است. یک حس سالم از ارزش فردی عالی است و ما میخواهیم که دوستان و والدین ما دید مشابه این از ما داشته باشند.

او می داند شما شگفت انگیز هستید، و شما هم می دانید که یک فرد عالی هستید پس در مرحله بعد کجا خواهید بود؟

نتیجه و جواب این است که شما می توانید بهترین حالت خود و در بهترین جایگاه خود در مقایسه با زمانهای دیگر باشید اما این به معنای از دست دادن و نادیده گرفت شانس های بهتر و عالی تر نیست.

اگر او این شیوه تفکر را با شما به اشتراک می گذارد در واقع شما را به این جهت رهنمون می شود: ” عزیزم تو بهترین هستی و برای همین من دوستت دارم اما تو قابلیت این را داری که خیلی بهتر از این شوی و من تماما حمایتت می کنم. بیا با همدیگر رشد کرده و ارتقا پیدا کنیم”.