احساس امنیت با روش های جدید

احساس امنیت و آرامش به معنای داشتن حس کنترل خود و محیط است. بسیاری از ما این احساس اضطراب را به طور منظم در بدن خود داریم. این احساس در حالت های مختلف ظاهر می شود. از پنج زنگ هشدار شدید که با صدای بلند به صدا درآمده تا ترس از دویدن در پس زمینه افکار ما. وقتی این اتفاق می‌افتد، مردم می‌توانند از نظر اجتماعی کناره‌گیری کنند، به مواد تکیه کنند یا درگیر درام شوند تا از این احساس عذاب قریب‌الوقوع فرار کنند.

احساس امنیت و آرامش

ما با ترس از نگاه کردن به اینکه چه چیزی باعث این نگرانی شدید در زندگی می شویم. ما معتقدیم که فقط مضطرب هستیم زیرا یکی از والدین ما یا هر دو نگران هستند. ما به عنوان واقعیت می پذیریم که در ترس هستیم زیرا در یک یا چند مرحله از زندگی خود آسیب دیده ایم. ما فکر می‌کنیم هیچ تسکینی برای این وضعیت وجود ندارد، بنابراین تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آن را از بین ببریم و زنده بمانیم. ما همچنین این طرز فکر را داریم که در واقع مواجهه با این عذاب درد بیشتری ایجاد می کند و بقای آن را دشوارتر می کند.

کاوش ، کشف و به چالش کشیدن مرزهای شما می تواند واقعاً سرگرم کننده باشد و می تواند به شما کمک کند تا با چه کسی بدانید. ترفند این است که این کار را به روشی انجام دهید که شما را از نظر عاطفی و جسمی ایمن نگه می دارد.

در حقیقت، ما اغلب اوقات احساس امنیت نمی‌کنیم و این کمبود ایمنی، محرک اصلی همه ترس‌هایی است که در وجود ما وجود دارد. بسیاری از ما هیچ مفهوم واقعی از معنای ایمن بودن نداریم.

بسیاری از ما از والدین خود اطمینان دریافت نکرده‌ایم که مهم نیست زندگی شما چقدر وحشتناک می‌گذرد، در نهایت نه تنها خوب می‌شوید، بلکه پیشرفت می‌کنید. این حس امید و ایمان هرگز القا نشد.

احساس امنیت

چگونه احساس امنیت را تجربه کنیم

مدیریت موقعیت های پریشانی

دانستن مرزهای خود برای ایمنی و امنیت – و چسبیدن به آنها – به معنای لذت بردن از خود در حالی است که احساس اطمینان می کنید که تمام تلاش خود را برای جلوگیری و مدیریت موقعیت های پریشانی انجام داده اید.

 • احساس خوبی در بدن شما
 • احساس امنیت
 • احساس اینکه متعلق به شما است
 • انتخاب رهایی
 • احساس می کنید می توانید همان کسی باشید که هستید
 • لذت بردن از لحظه

چه احساسی دارد؟

جوانان گاهی اوقات احساس امنیت نمی کنند ، یا نگران صدمه زدن ، احساس بیماری یا تجاوز جنسی هستند. و حتی اگر مردم همیشه در مورد آن صحبت نمی کنند ، مشترک است که نگران موقعیت های عاطفی باشید (مانند پیاده شدن با کسی بدون اینکه واقعاً بخواهد) یا موقعیت های اجتماعی (مانند گفتن چیزی شرم آور یا توهین آمیز).

در اینجا برخی از کارهایی که جوانان برای احساس امنیت و امنیت بیشتری انجام داده اند آورده شده است.

اگر اتفاقی بیفتد دوستان من آنجا هستند. من فقط احساس راحتی می کنم اما بعضی اوقات می دانم که اگر مست شوم ، مردم می خواهند به من سخت دهند و احتمالاً باعث می شوند کاری احمقانه انجام دهم و مرا شرم آور کنم. دوستان من احتمالاً مراقب من هستند ، اما من نمی خواهم در هر یک از این مکان ها باشم ، بنابراین نمی خواهم بنوشم. “

هنگامی که احساس امنیت و آرامش می کنید، می توانید آزمایش کنید یا کاوش کنید، اما همچنان احساس کنترل در مورد خود و محیط خود دارید، حتی اگر کمی نوشیدنی داشته باشید. شما مطمئن هستید که مشکلات را حل می کنید و تأثیرات منفی دائمی روی شما، افرادی که به آنها اهمیت می دهید یا چیزهای دیگر برایتان مهم نخواهد بود – مانند شغل یا مدرسه.تصویر: دخترانی با تلفن بیرون

شما احساس می کنید که تنها نیستید – با افراد قابل اعتمادی مانند دوستان و خانواده حامی یا حتی متخصصان پزشکی در ارتباط هستید. و شما در مکانی هستید که تهدیدآمیز یا غیرقابل پیش بینی نیست، حتی اگر کمی وحشی شود.

مشاوره تحصیلی کسی که از درس خوندن پیشمون شده و می خواهد درست انتخاب رشته کنه

احساس ناامنی چه حسی دارد؟

برخی از موقعیت های نوشیدن می تواند طاقت فرسا یا غیرقابل پیش بینی باشد. احساس ناامنی یا ناامنی به دلیل رفتار دیگران واقعاً ترسناک است. مقادیر کم الکل می‌تواند شامل از دست دادن کنترل باشد که برخی افراد آن را لذت بخش می‌دانند، اما احساس اینکه کنترل بدن خود را از دست داده‌اید، یا اینکه ممکن است خود یا سایر افراد را خجالت زده، توهین یا آزار دهید، می‌تواند ترسناک باشد.

در اینجا موقعیت هایی وجود دارد که جوانان گفته اند باعث شده احساس ناراحتی یا ترس داشته باشند

راهکارهای خروج از حس ناامنی

یک برنامه خروج داشته باشید: چه ساعتی ممکن است ترک کنید؟ با کی؟ چگونه؟

اگر اوقات خوبی را سپری نمی‌کنید، دور نمانید

از قبل برنامه ریزی کنید، به خصوص در ابتدا. ممکن است زمانی که مشروب می خورید فریفته شوید. توقف قبل از آن نقطه به شما کمک می کند در Sweet Spot خود بمانید. اگر صادقانه به این فکر کنید که آیا تمایل دارید در لحظه از خود دور شوید و برنامه ریزی کنید که چه کاری می توانید انجام دهید، می توانید زمان بهتری داشته باشید:

 • از قبل برنامه ریزی کنید که چه مقدار و چه چیزی می نوشید
 • مقدار مشخصی پول بردارید
 • برای چند هفته از افراد و مکان‌های وسوسه‌انگیز «وقت بی‌وقفه» بگیرید
 • یک نوشیدنی را در دست خود نگه دارید تا احساس نکنید که در جای خود نیستید

“این شما را وادار می کند که با مردم صحبت کنید، چیزی برای نگه داشتن دارید، بنابراین احساس نمی کنید در جای خود نیستید.”

با دیگران در مورد چگونگی احساس امنیت صحبت کنید.

با دوستانتان در مورد نحوه برخورد با موقعیت‌هایی که یکی از شما احساس ناراحتی می‌کند چت کنید – دوستان می‌خواهند یکدیگر به اندازه کافی احساس امنیت کنند تا از خود لذت ببرند.

 • با دوستان خود بمانید و مراقب یکدیگر باشید
 • حواستان باشد که اطرافیان شما چقدر مشروب می نوشند
 • با یک دوست بپیوندید تا هیچ یک از شما زیاد مشروب ننوشید

از قبل برنامه ریزی کنید تا از موقعیت های غیرقابل کنترل یا ترسناک جلوگیری کنید. گاهی اوقات موقعیت های بدی رخ می دهد که خارج از کنترل شماست. اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 • در مواقعی که احساس ناراحتی می کنید یا در جای خود نیستید کمتر بنوشید (حتی اگر وسوسه نوشیدن بیشتر باشد).
 • خود را از موقعیت هایی که در آن احساس ناراحتی می کنید دور کنید.

وقتی به این نگاه می‌کنم که دوستان/همسایه‌هایم در حالی که بچه‌هایشان را در آغوش می‌گیرند، چقدر محبت‌آمیز به آنها نگاه می‌کنند، متوجه می‌شوم که والدینم هرگز به این شکل پرشور به چشمان من خیره نشده‌اند. تصور می‌کنم که احساس دوست‌داشتن داشته باشم که به شدت به کودک گرما، اعتماد به نفس و امنیت می‌دهد.

احساس خواسته منجر به احساس امنیت می شود. 

ایمن بودن یعنی فقدان آسیب زدن به خود یا احساس اینکه همه چیزهای خوب در زندگی شما یک لحظه دور از ناپدید شدن برای همیشه است.

احساس امنیت یعنی اینکه به این زودی از صخره سقوط نکنید و نگران انتقاد اطرافیانتان نباشید. این توانایی یافتن فضای امن در درون خود است که در دوران کودکی از بین رفته است. این فضای امن به طور طبیعی در هنگام تولد وجود دارد، اما ما یاد می گیریم که مسیر خود را به این مکان از طریق سوء استفاده و بی توجهی بزرگسالانی که قرار است از ما مراقبت کنند، گم کنیم.

احساس امنیت به معنای اعتماد به نفس و دور کردن شک و تردید به خود است. یعنی صبح از خواب بیدار شوید و عمیقا بدانید که شایسته زندگی در یک فضای امن و داشتن شادی است.

احساس امنیت هدف نهایی روان درمانی یا هر وسیله دیگری برای خودکاوی است.

مراحل به دست آوردن احساس امنیت

اولین قدم این است که بدانید ایمنی واقعا وجود دارد و شما مستحق آن هستید.

 • به لحظاتی که احساس امنیت کرده اید فکر کنید و در مورد آنها بنویسید. هنگامی که احساس ترس می کنید، به دفتر خاطرات خود بپردازید و روی آن تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر به یاد دارید که هنگام دراز کشیدن در ساحل احساس آرامش و گرمی می‌کنید، خاطره‌ای از آن بیاورید و اجازه دهید در ترس‌های شما جاری شود.
 • توجه داشته باشید که همه ما در درون خود قسمت های مختلفی داریم. برخی از بخش‌ها را می‌توان به‌عنوان کودکان، بزرگسالان تنبیه‌کننده، زنان دوست‌داشتنی، مردان دلسوز و آن‌هایی که حاوی حکمت هستند، شناسایی کرد. این قسمت ها تکه تکه می شوند و وقتی احساس امنیت نمی کنید به هم متصل نمی شوند. وقتی احساس ترس می کنید، به داخل نگاه کنید و ببینید کدام قسمت در حال تحریک است. هنگامی که محل خرد و بخش های مراقبت خود را پیدا کردید. از آنها بخواهید پیام های دلگرم کننده و محبت آمیزی برقرار کنند.
 • مهم است که به اندازه کافی بخوابید، خوب غذا بخورید، به طور منظم ورزش کنید و با کسانی که واقعاً بهترین علاقه شما را دارند معاشرت کنید.
 • رابطه خود را با کسانی که شما را تحقیر می کنند و قابل اعتماد نیستند قطع کنید.
 • معنای واقعی عشق بی قید و شرط را کشف کنید و آن را در مورد خودتان به کار ببرید – قبول کنید که کامل نیستید و این اشکالی ندارد.
 • به دنبال روان درمانی برای کمک به مواجهه، کار کردن و بهبودی از احساس امنیت نبودن باشید. EMDR (حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکت چشم) و درمان با شن و ماسه دو روشی هستند که می توانند به شما در یادگیری احساس امنیت در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان کمک کنند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *